Wilder_a_Fury_otvoria_dvere_k_suboju_o_100_milionov

Dnes večer z Los Angeles diváci bojových športov budú môcť vidieť dvoch neporazených šampiónov ťažkej váhy boxu, ktorí budú zápasiť o svetový titul a kombinovanú odmenu za súboj v hodnote 24 miliónov dolárov.

Slovná vojna medzi šampiónom World Boxing Council (WBC) Deontayom Wilderom a britským bojovníkom Tysonom Fury sa pred týmto súbojom naozaj vyostrila, pričom obaja boxeri môžu za tento ich zápas získať rekordnú výplatu.

Wilder by 1. decembra v rozhodujúcom boji mohol zarobiť až 14 miliónov dolárov, zatiaľ čo Fury by podľa očakávaní mohol bez ohľadu na výsledok získať 10 miliónov dolárov. Bude sa jednať o najväčší výplatný deň pre obidvoch bojovníkov v ich kariére, pričom dokonca Wilder získaním tejto ceny môže takmer zdvojnásobiť svoju čistú hodnotu majetku, v rámci ich nočného boja v aréne Staples Centre.

Pred tromi rokmi dokonca Fury šokoval svet boxu tým, že ukrajinskému bojovníkovi Vladimírovi Kličkovi udelil prvú porážku v jedenástich rokoch a následne tak vyhral ďalšie štyri pásy ťažkej váhy.

Tento zápas nasleduje po kombinácií nečinnosti, sporov z riadiacimi orgánmi asociácií a obvinení z dopingu, čo znamená, že Fury sa titulov musel následne vzdať. Napriek tomu sa stále považuje za skutočného lineárneho šampióna (vlastník viacerých titulov).

V novembri 2017 Fury priznal váhu 182 kilogramov a dostal sa do nebezpečnej špirály alkoholu a drogovej závislosti, rovnako tak trpel aj depresiou.

Následne sa rozhodol zmeniť svoj život a v čase, keď v júnovom (tohto roku) súboji zažil svoj prvý comeback, vážil menej ako 125 kilogramov, následne pred jeho ďalším augustovým súbojom zhodil ďalších viac ako 20 libier.

V minulosti bol Fury známy pre svoje kontroverzné komentáre o ženách a homosexualite, avšak v súčasnosti má úplne iný charakter a hodnoty, ako je aj obhajcom každého, kto čelí problémom okolo duševného zdravia.

Fury v stredu poznamenal: “Ja tu stojím ako veľvyslanec pre duševné zdravie a ja som šampión ľudí … ja som ten, kto dáva ľuďom nádej.”

Súvisiace: Prečo je duel Mayweathera a McGregora “súbojom o peniaze”

Fury je samozvaným “Cigánskym kráľom”, kde si túto prezývku vymyslel z dôvodu jeho cestovateľského zázemia. Na poslednej tlačovej konferencii (v stredu), keď si dvaja bojovníci a ich tábory stretli počas povinného pózovania pre fotografov, si Fury vyzliekol košeľu.

Dvojica bola od seba oddelená predtým, ako si stihli vymeniť akékoľvek údery, ale nie predtým, ako Fury Wilderovi povedal, že napriek tomu, že je šampiónom, je dokonca relatívne neznámym vo svojej vlastnej krajine.

Zároveň sa začínajú šíriť aj špekulácie, čo sa stane po súboji. Ak by však títo dvaja už nemali chuť na odvetu, víťaz sa môže rozhodnúť prekonať zápas s iným šampiónom ťažkej váhy, s menom Anthony Joshua.

Tento Brit je držiteľom opaskov WBA, IBF aj WBO, avšak s Wilderom sa nedohodol na tohtoročnej konfrontácii, najbližšie vystúpenie má naplánované na 13. apríla v londýnskom Wembley.

Joshua tak má tri ďalšie veľké tituly a pravidelne vypredáva arény s kapacitou 80 000 miest . Ak však bude po dnešnom zápase – Wilder vs. Fury, jednému z víťazov by to mohlo otvoriť dvere do zápasu počas roka 2019 v hodnote takmer 100 miliónov dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, BBC

[], [], [], []

Facebook komentár