Obľúbené boxerské rukavice (Cleto Reyes) víťazmi z celého sveta.

Obľúbené boxerské rukavice (Cleto Reyes) víťazmi z celého sveta.

V roku 1978 Muhammad Ali chcel obhájiť svoj titul svetového šampióna v ťažkej váhe proti Leonovi Spinksovi.

Ali počas tohto boja v Las Vegas prišiel o titul, ale fotografovia a televízne kamery z ringu zachytili značku na jeho rukaviciach. Táto pozornosť tak katapultovala výrobcu jeho rukavíc – rodinný podnik, založený na okraji Mexico City – na medzinárodný trhu a do sŕdc boxeristických šampiónov z celého sveta.

Alberto Reyes, ktorý zdedil rodinný podnik povedal: “Aj v odvete s Leonom Sprinksom v New Orleans, Ali si značku Cleto Reyes vyžiadal.”

Aktuálne je tak táto spoločnosť medzi preslávenými profesionálnymi boxermi žiadaná, avšak pochádza zo skromných začiatkov. Bola založenou Albertovým otcom, menom Don Cleto Reyes Casto, ktorý vo veku 18 rokov bol ctižiadostivým boxerom, ale po amatérskych súbojoch Don začal mať problémy so srdcom a tak sa športu vzdal.

Súvisiace: Floyd Mayweather za 1 noc zarobí viac ako tieto spoločnosti za 1 rok

Namiesto toho sa stal posadnutý boxerskými rukavicami, kde sa snažil s nimi robiť rôzne experimenty a úpravy, kým si nebol istý, že sa stanú tými najlepšími rukavicami na trhu.

Nakoniec začal vyrábať svoje vlastné komerčné rukavice. Takmer o 80 rokov neskôr, červené kožené rukavice – vyrobené z hovädzej alebo kozej kože a plnené konskými vlasmi – sú sériovo vyrábanými a po celom svete predávanými.

Alberto, ktorý prevzal firmu, keď jeho otec zomrel v roku 1999, uviedol: “Je mi cťou pokračovať v dedičstve, ktoré vytvoril môj otec.”

Manny Pacquiao je jedným z mnohých profesionálnych boxerov, ktorí sa rozhodli pre rukavice Cleto Reyes.

Manny Pacquiao je jedným z mnohých profesionálnych boxerov, ktorí sa rozhodli pre rukavice Cleto Reyes.

V týchto dňoch, Cleto Reyes ročne produkuje 30 000 rukavíc. jeho podnik zamestnáva 150 ľudí a je stále založený v malej dielni na okraji Mexico City.

Reyes ďalej poznamenal, že jeho firma z Mexika exportuje takmer 70% svojich rukavíc, do piatich rôznych kontinentov. Medzi ich najväčších nákupcov patria Spojené štáty, Veľká Británia, Japonsko, Francúzsko a Taliansko.

Známe ako “najlepšie rukavice pre boxerov” sú zároveň populárnymi medzi majstrami sveta – vrátane Mannyho Pacquiao a Juana Manuela Marqueza – za ich tenký, ľahký vzor s minimálnou výplňou.

Súvisiace: Floyd Mayweather je najlepšie plateným športovcom roka 2015

Bývalý majster sveta Ricky Hatton uviedol, že práve tieto rukavice boli jeho “jeho najobľúbenejšími.”

Povedal: “Najradšej som mal rukavice značky Cleto Reyes,” … “Boli štýlové, pekné, pohodlné – keďže ich výplň bola naozaj veľmi tesná.

“Ihneď som si ich zamiloval. Spomínam si, ako mi povedal môj tréner: ” Wow, pozri sa na tieto rukavice. Možne s nimi urobiť naozaj rozsiahle škody.””

Bývalý majster sveta Ricky Hatton (vpravo) uviedol, že sa zamiloval do boxerských rukavíc Cleto Reyes.

Bývalý majster sveta Ricky Hatton (vpravo) uviedol, že sa zamiloval do boxerských rukavíc Cleto Reyes.

Reyes uviedol, že čelí pravidelnej konkurencií z tovární v Ázii, ktoré ponúkajú lacnejšie výrobné ceny.

Pre neho je dôležité, aby sa rukavice aj naďalej pýšili popisom: Vyrobené v Mexiku.

Ďalej povedal: “Je pre Nás dôležité, aby sme mohli kontrolovať kvalitu,” a dodal, že chce taktiež stimulovať mexickú ekonomiku tým, že prispieva k vytváraniu miestnych pracovných miest.

Súvisiace: Boxer má slušnú zbierku super-športových automobilov za $ 6 miliónov

Jedinou neistotou je to, aký budú mať nakoniec vplyv nedávne výsledky amerických volieb, čo by mohlo ovplyvniť podnikanie spoločnosti Reyes. Novozvolený prezident Donald Trump pohrozil uvalením cla na dovoz mexických produktov.

Avšak Reyes pre budúcnosť spoločnosti zostáva optimistický, keďže poznamenal, že vždy musel čeliť politickým a ekonomickým problémom.

“V tomto ohľade verím, že kvalita našich výrobkov bude odolávať výkyvom, ktoré vo výsledku budú jeho politikou aj nakoniec zrealizované.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, NYTimes

Facebook komentár