Preco_je_duel_Mayweathera_a_McGregora_subojom_o_peniaze_2017

Očakávaný boxerský duel by mal prekonať predošlé rekordné príjmy za vysielacie práva a predaje.

Sobotňajší boxerský zápas medzi boxerom Floyd Mayweatherom a zápasníkom UFC –
Conorom McGregorom je naozaj z dobrého dôvodu nazvaným aj “Súbojom o peniaze”.

Cena za sledovanie tohto súboja, s vysokým rozlíšením je v spoločnosti CBS k dispozícií na úrovni 99,95 dolárov. Zároveň sa jedná o najvyššiu cena za akciu, s platbou za zobrazenie. Avšak tí, ktorí ho budú sledovať v štandardnom rozlíšení, zaplatia o 10 dolárov menej.

ESPN.com odhaduje, že priláka okolo 5 miliónov divákov a príjmy za vysielanie dosiahnu rekordných 475 miliónov dolárov, čo ľahko prekročí sumu z roka 2015, kedy medzi sebou boxoval Mayweather a Pacquiao , kedy boli dosiahnuté tržby na úrovni 424 miliónov dolárov.

Netreba však ani zabúdať na príjmy za vstupenky do T-Mobile Arena, sponzorstvá, práva na súbežné vysielanie, tovar a nespočetné periférne aktivity – hazardné hry, hotelové pobyty, jedlá – ktoré budú využívané do veľkého dňa, v úseku s označením Las Vegas Strip.

Súvisiace: Súboj Mayweather-McGregor môže byť v histórii boxu najsledovanejším

Predaj vstupeniek

26. augusta sa uskutoční boj v T-Mobile Aréne v Las Vegas, s kapacitou približne 20 000. Najjednoduchšie porovnanie by opäť bolo vhodné so zápasom Mayweather vs. Pacquiao pred dvoma rokmi, kedy v predaji lístkov zarobili 70 miliónov dolárov. Predošlí súboj sa však konal v MGM Grand, ktorý má o niečo menšiu kapacitu, takže existuje možnosť, že príjmy za súboj Mayweather-McGregora tak budú o niečo vyššie.

Graf: Porovnanie príjmov za predaj vstupeniek a výnos zo sledovania
Preco_je_duel_Mayweathera_a_McGregora_subojom_o_peniaze_2017_graf

A čo sponzorstvo?

Gareth A Davies z denníka The Guardian odhalil, že Floyd Mayweather môže za túto noc zo sponzoringu zarobiť pozoruhodných 25 miliónov libier.

Floyd Mayweather je tak nastavený zarobiť neuveriteľných 25 miliónov dolárov (19,4 miliónov libier) prostredníctvom sponzoringu a brandingu ktoré bude mať pred a počas súboja na svojich trenkách, plášti a čiapkach, v zápase proti hviezde UFC – Conorovi McGregorovi, počas 26. augusta.

Preco_je_duel_Mayweathera_a_McGregora_subojom_o_peniaze_2017_graf_1

Príslušné astronomické sumy sú v súlade s extrémnym nárastom slávy, bohatstva a notoriky v jeho 20-ročnej kariére, v ktorej zostal neporazený v 49 zápasoch, pričom získal svetové tituly v piatich hmotnostných kategóriách. Mayweather by tak za tento súboj mohol zarobiť 240 miliónov dolárov a mohol by odísť do dôchodku, s príjmami z kariéry o rozsahu takmer 1 miliardy dolárov.

Súvisiace: Boxer má slušnú zbierku super-športových automobilov za $ 6 miliónov

Aké sú odhadované zárobky pre každého bojovníka?

S odhadovanými príjmami a rozdelením by Mayweather mohol zarobiť spomínaných 240 miliónov dolárov a McGregor okolo 70 miliónov dolárov, avšak zmeny nie sú vylúčené. Príjmy s platbou za zobrazenie by mohol túto hodnotu meniť.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, TheGuardian

Facebook komentár