Airbus sa spojí v USA založenou spoločnosťou Aerion Corporation v snahe vytvoriť nadzvukové lietadlo, pre služobné cesty.

Spoločnosti sa dohodli na spolupráci pri vývoji technológií, ktoré z AS2 urobia nadzvukové prúdové lietadlo, pre komerčný štýl životaschopného spôsobu tzv. biznis cestovania.

Súvisiace: Nový Gulfstream stojí 54 miliónov dolárov: Tu je ten luxus

Divízie obrany a priestoru od formy Airbus Group ponúknu technickú podporu, vrátane špičkového technického personálu pre Aerion, ktorá sa snaží vybudovať a certifikovať (ako prvá na svete) nadzvukové prúdové biznis lietadlo do roku 2021.

Na oplátku Aerion spoločnosti Airbus poskytne vlastné technológie na ktoré drží patentovanú ochranu aerodynamických designov.

Predseda a hlavný investor spoločnosti Aerion – Robert Bass poznamenal: “Pre Arion ide o významný krok vpred,” … “To nás pevne stavia na ceste k nášmu cieľu.”

Generálny riaditeľ spoločnosti Aerion – Doug Nichols spomenul, že dohoda s konglomerátom Airbus im pomôže zrealizovať ich nápad.

Ďalej povedal: “Budú Nám poskytnuté služby od lídra v leteckých inováciách a to rozhodne nakopne program na plné obrátky.”

“Obe spoločnosti z toho budú mať prospech. Aerion sa rýchlo pohybuje smerom k budovaniu nadzvukového tryskáču a Airbus Group získa exkluzívny prístup k viac ako desiatim rokom úspešného výskumu a patentovaným technológiám vysoko výkonných lietadiel. “

Súvisiace: Výrobcovia malých súkromných lietadiel vidia veľkú šancu, ako sa Čína pripravuje na otvorenie trhu

Očakáva sa, že nadzvukové prúdové biznis lietadlo by malo skráť čas letu o tri hodiny z Paríža do Washingtonu na necelých 4,5 hodiny trvá cestu zo San Franciska do Tokia. Tak zo 14 hodín letu sa stane 9 hodín a 7 hodín vo vzduchu sa stanú len 4.

Tu je pohľad do toho, ako by nadzvukové prúdové lietadlo Aerion malo vyzerať.


Bude úzke a elegantné pre jeho efektivitu.

Konštrukcia krídiel znižuje trenie o 50 percent v porovnaní s konvenčnými lietadlami.

Súvisiace: Chcete si prenajať súkromné lietadlo na hodinu, kľudne tak urobte s VistaJet

V kabíne sa pohodlne usadí až 11 osôb.


Zdroj: Flying Magazine, Manufacturing Global

Facebook komentár