Ako nedávno vypukli prodemokratické protesty v Hong Kongu, skúste sa pozrieť na to, ako sa tento ostrov zmenil v priebehu minulého storočia.

Táto fotografia Hong Kongského prístavu bola nasnímaná v rokoch 1910 a 1915, z toho, čo je teraz známy ako oblasť Victoria Peak, keď bol ostrov pod britskou koloniálnou nadvládou. Tento ostrov začínal ako rybárska dedina a neskôr sa stal centrom obchodu, než explodoval do obchodného a finančného centra.

Fotografia nižšie je z roku 1972 a ukazuje rovnaký pohľad z Victoria Peak do centra Hong Kongu a na prístav po časť Kowloon. Po krátkej okupácií Japoncov počas druhej svetovej vojny, Británia opäť získala kontrolu nad týmto mestom. Je na nej vidno už výškové budovy v centre mesta Hongkongu, kde sídlia hotely, banky a spoločnosti.

 

Nasledujúca fotografia je odfotená v roku 2014 a ukazuje moderný deň Hong Kongu, jednej z najrušnejších, najviac kozmopolitných mestských centier na svete. Toto mesto bolo v roku 1997 vrátené Číne a v súčasnej dobe sa jeho obyvatelia masívnymi protestmi snažia upozorniť na to, čo jeho obyvatelia vidieť ako pokus Pekingu obmedziť demokraciu tým, že obmedzia to, kto bude môcť kandidovať do najvyšších úradov tohto mesta.

Zdroj: FoxNews, NBC

Facebook komentár