Jeden_z_najbohatsich_muzov_sveta_planuje_odchod_do_dochodku_2017

89-ročný miliardár Li Ka-Shing, ktorý je predsedom konglomerátu CK Hutchison, počas budúceho roka plánuje odísť do dôchodku. S touto informáciou prišiel finančný denník The Wall Street Journal, s odvolaním na ľudí okolo spomínaného legendárneho podnikateľa.

Jeho syn, Victor Li, ktorý je podpredsedom spoločnosti by mal byť podľa správ v konglomeráte využitý ako jeho nástupca.

CK Hutchison má podnikanie v oblasti prístavov, maloobchodu, telekomunikácií, infraštruktúry a podnikaním, kde je starší pán Li naozaj úspešným – nehnuteľnostiach.

Súvisiace: Svet s bilionármi je len otázkou času. Stane sa to takto…

Zástupca pre CK Hutchison v e-mailovom oznámení uviedol: “Pán Li, čas od času hovorí o svojom odchode do dôchodku a jeho dôvere vo Victora, ohľadom vedenia spoločnosti. Pán Li je však vo veľmi dobrom zdravotnom stave.”

Firma dodala: “V tomto štádiu neexistuje žiadny konkrétny časový plán a pán Li vykoná svoje oficiálne vyhlásenie, keď sa naozaj rozhodne odísť do dôchodku.”

Li sa v zozname miliardárov, v časopise Forbes na rok 2017 nachádzal na 19. mieste, keďže sa jeho majetok odhaduje na 31,2 miliárd dolárov. Tým sa Li stal druhým najbohatším jednotlivcov Ázie, po Wangovi Jianlinovi, ktorý je najbohatším mužom tohto kontinentu a vedúcim predstaviteľom čínskej skupiny Dalian Wanda Group, ako sa v zozname časopisu Forbes dostal na 18. miesto.

Alvin Cheung, ktorý je námestníkom riaditeľa spoločnosti Prudential Brokerage Ltd v Hongkongu poznamenal: “Odchodu do dôchodku je taktiež už očakávaným. V podniku už dlhší čas boli spustené procesy, ktoré sa na to celé pripravujú.”

“S pomocou mnohých vrcholových manažérov však tento odchod bude naozaj hladký.”

Pravdepodobný odchod do dôchodku Li Ka-Shinga nie je žiadnym prekvapením, keďže tento magnát počas budúceho júla dosiahne 90. narodeniny – ale to pre Hong Kong znamená iba koniec jednej éry.

Li je symbolom generácie honkongských podnikateľov, ktorí sa zapríčinili za rýchly rozvoj bývalej rybárskej dediny, zo 60. rokoch a pomohli tomuto malému mestu stať sa finančným centrom.

Toto mesto tak získalo vplyv na celosvetové aktivity. Táto správa o jeho možnom odchodu do dôchodku prichádza v čase, kedy si Hong Kong pripomíname 20. výročie jeho odovzdania z Británie do Číny.

Súvisiace: Syn Warrena Buffetta do 25 rokov nevedel, čím sa jeho otec živí

V uplynulých rokoch Li uskutočňoval rozsiahle investície do zámoria. Takmer polovica príjmov CK Hutchison v súčasnosti prichádza z Európy a iba samotná Británia predstavuje len niečo málo cez jednu pätinu.

Akcie spoločnosti CK Hutchison v popoludňajšom obchodovaní po oznámení klesli o 0,2 percenta, v porovnaní s 0,3 percentným poklesom u referenčného indexu Hang Seng.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, Reuters

Facebook komentár