Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Podľa celosvetového prieskumu je New York najlepším mestom pre podnikanie a stalo sa aj obľúbeným mestom.

„Veľké jablko“ porazilo rastúcu konkurenciu zo strany niektorých najlepších obchodných centier na svete, ktoré sú na vrchole zoznamu najlepších miest, zostavených výskumnou spoločnosťou Ipsos MORI.

Abu Dhabi sa umiestnilo na druhom, Hong Kong dostal tretie miesto, Tokiu sa podarilo byť na štvrtom mieste, čím predbehol Londýn, ktorý je svetovou päťkou. New York je v štúdii tejto spoločnosti zároveň aj aktuálne špičkou na zozname “obľúbeného mesta na svete”, čím zvíťazil nad francúzsky Parížom a austrálskym Sydney.

Ben Page, generálny riaditeľ spoločnosti Ipsos MORI povedal – Sídlo Wall Streetu a pôsobivosť zábavného priemyslu v USA pomohlo New Yorku stať sa atraktívnym mestom.

“Je to kultové mesto, ktoré je snom pre veľa ľudí na celom svete. Nielen, že je hlavným mestom obchodu v najväčšej ekonomike na svete, ale je sídlom krajiny, ktorá má najväčší zábavný priemysel na svete.”

Prieskum bol vykonaný medzi 18 000 ľudí v 24. krajinách. Účastníci dostali zoznam 48. hlavných miest a pýtali sa ľudí, ktoré z nich je najlepším mestom pre podnikanie, ďalej v ktorom by chceli žiť a ktoré by chceli najviac navštíviť.

Londýn bol v tejto štúdii zvolený za najlepšie mesto v Európe a dostal aj druhú priečku v obľube a tretie najlepšie miesto k životu.

Page ďalej poznamenal: “Spolu s pozitívnymi signálmi pre britskú ekonomiku a po všeobecne brilantných olympijských hrách v Londýne v roku 2012, tento prieskum potvrdzuje, že Londýn je nielen ako najdôležitejšie mesto v Európe, ale tiež potvrdzuje, že Británia aj naďalej poukazuje na jej váhu v celom svete.”

Zürich v zozname najlepších miest pre život prekonal Paríž, ktorý bol považovaný za najlepšie miesto na návštevu.

AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Telegraph

Facebook komentár