Christie_s_dava_do_aukcie_ruzovy_diamant_za_takmer_50_milionov

Christie’s v budúco-týždňovej akcií ponúkne najväčší luxusný a jasný ružový diamant, ktorý tento slávny aukčný dom v minulosti už predal a očakáva, že sa drahokam s takmer 19 karátovým obdĺžnikovým rezom podarí vydražiť za 50 miliónov dolárov.

“Pink Legacy” bude predstavovať výnimočnú ponuku v aukcii šperkov od Christie’s, uskutočnenej v Ženeve už nasledujúci utorok.

Súvisiace: 5. najväčší diamant sveta sa predal za $ 40 miliónov

Tento drahý kameň kedysi patril diamantovej rodine Oppenheimer a aukčná sieň Christie’s uviedla, že sa kvalifikuje ako diamant typu IIa – najkomplexnejšie diamanty s malým množstvom dusíka. Ďalej poznamenala, že farebné priesvitné ružové diamanty s rozmermi viac ako 10 karátov sú vrámci ponuky “prakticky výnimočné”.

Predaj siene Christie’s odštartuje dva dni dražieb šperkov v Ženeve. V stredu Sotheby’s bude dražiť šperky, ktoré boli kedysi vo vlastníctve francúzskej kráľovnej Marie Antoinette, ktoré sa nedostali na verejnosť už 200 rokov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, WSJ

Facebook komentár