5_najvacsi_diamant_sveta_sa_predal_za_40_milionov_Lesotho

Jeden z najväčších drahých diamantov, ktorý bol kedy vyťaženým sa predal za 40 miliónov dolárov.

910 karátový diamant, nazvaný “Legenda Lesotho” bol počas dnešného dňa v belgických Antverpách kúpený v ponuke nemenovaným kupujúcim. S týmto výhlasením prišla spoločnosť Gem Diamonds.

Gem Diamonds, ktorá tento drahý kameň v januári získala uviedla, že sa jedná o piaty najväčší diamant šperkárskej kvality, ktorý sa kedy objavil.

Firma uviedla, že diamant bol nájdený v dolu Letseng nachádzajúcom v krajine Lesotho, ktorá je vnútrozemským štátom Južnej Afriky. Podľa januárového vyjadrenia spoločnosti Gem Diamonds sa jednalo o najväčší diamant, ktorý bol kedy z bane získaný.

Spoločnosť vlastní 70 percent lomu Letseng – miesto, ktoré je známe svojou produkciou bielych diamantov.

5_najvacsi_diamant_sveta_sa_predal_za_40_milionov_Lesotho_1

Clifford Elphick, ktorý je generálnym riaditeľ spoločnosti Gem Diamonds po predaji vo vyhlásení uviedol, že spoločnosť bola “potešená” a dodala, že tento nákup poukázal na “mimoriadnu kvalitu samotnej “Legendy Lesotho” a vysokej úrovní produkcie diamantov v bani Letseng.

Gem Diamonds v posledných mesiacoch získala množstvo diamantov, pričom spoločnosť minulý týždeň uviedla, že od začiatku roka odhalila šesť diamantov väčších ako 100 karátov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: USAToady, Mining MX

Facebook komentár