Najdrahsie_diamantove_nausnice_na_svete_57_4_milionov

Pár farebných diamantových náušníc bol na tohto-týždňovej aukcií predaný za neuveriteľných 57,4 milióna dolárov, čím získali titul najdrahších náušníc na svete.

Náušnice v tvare hrušky boli oddelene vydražené aukčnou sieňou Sotheby’s, kde ich kúpil jediný anonymný kupca.

Kupujúci získal prvú z modrého diamantu “Apollo Blue” za 42,1 miliónov dolárov a “Artemis Pink” za 15,3 miliónov dolárov. Kombinovaná hodnota predstavuje rekord a tak aj titul najdrahších náušníc na svete.

Súvisiace: Najdrahšie hodinky sveta. Za najnovšie kúpite 90 Ferrari

Predchádzajúci rekord držali náušnice s označením “Miroir de l’Amour”, ktoré boli v minuloročnej akcií, organizovanej spoločnosťou Christie’s predané za 17,6 milióna dolárov.

Kameň Apollo bol 14,54-karátový modrý diamant, zatiaľ čo takmer totožný kameň Artemis je z 16-karátového ružového diamantu.

Najdrahsie_diamantove_nausnice_na_svete_57_4_milionov_2

Aukčný dom odhadol, že náušnica z ružového diamantu bude predanou v rozmedzí 12,5 až 18 miliónov dolárov, zatiaľ čo modrý kameň sa podarí predať v rozmedzí 38 miliónov až 50 miliónov dolárov.

Aukčná sieň Sotheby’s uviedla, že dopyt po farebných diamantov zostáva silný. Počas tohtoročnej jari práve táto spoločnosť prekonala svetový rekord pre najdrahší diamant, ktorý bol kedy predaným v aukcii – za 71,2 milióna dolárov. Jednalo sa o diamant “Pink Star” a stal sa taktiež najdrahším diamantom sveta.

Súvisiace: Ružový diamant bol vydraženým za rekordných $ 71,2 miliónov

David Bennett, ktorý je predsedom globálnej divízie International Jewellery Sotheby, pred aukciou poznamenal: “V posledných 5 až 10 rokov sa zdá, že ceny rapídne rastú. A práve nám sa podarilo predať najdrahší kameň na svete, ktorým sa stal práve ružový diamant,” … “Samozrejme ľudia, ktorí vlastnia dôležité farebné diamanty sú si vedomí, že situácia na tomto trhu je silná.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, BBC

Facebook komentár