Cina_otvara_dvere_Nintendo_Switch_a_Super_Mariovi

Akcie spoločnosti Nintendo v piatok v Tokiu vzrástli o 14% po tom, čo Čína otvorila dvere predaju populárnej hernej konzoly tejto spoločnosti.

Úrady v čínskej provincii Kuang-tung poskytli predchádzajúci súhlas internetového gigantu Tencent pre distribúciu tejto konzoly, čím poskytli spoločnosti Nintendo väčší prístup na najväčší trh videohier sveta.

Tencent tiež získal súhlas na predaj hry Super Mario Bros od spoločnosti Nintendo.

Prenosná herná konzola Nintendo nie je v súčasnosti v Číne v predaji prostredníctvom oficiálnych kanálov.

Hráči majú len obmedzený prístup k importovaným konzolám cez tzv. šedý trh, ktorý zahŕňa niektorých online predajcov na platforme skupiny Alibaba – Tmall. Ale práve tu sú príliš drahými.

Schválenie zo strany predstaviteľov provincie Kuang-tung je predmetom verejnej konzultácie, ale mohlo by to znamenať nový prístup k predaju konzoly na hlavnom trhu s hrami.

Podľa výskumnej spoločnosti Newzoo, tržby z čínskeho trhu s videohrami dosiahli v roku 2018 až 38 miliárd dolárov.

Serkan Toto, zakladateľ Tokijskej poradenskej spoločnosti Kantan Games poznamenal, že investori dúfajú, že “Nintendo bude môcť vybudovať zmysluplnú stratégiu podnikania” v krajine.

Dodal, že vyhliadky spoločnosti Nintendo pre partnerstvo so skupinou Tencent, ohľadom franšízy s produktmi Super Mario Bros a Pokemon pre obrovský čínsky trh mobilných hier je veľmi veľkým pozitívom pre investorov.

Toto ďalej uviedol: “Spoločnosti Nintendo bolo tak konečne umožnené oficiálne podnikať na najcennejšom a jedinečnom trhu sveta a môže sa aktuálne v omnoho väčšom merítku dostať k čínskym hráčom.”

Hovorca spoločnosti Nintendo odmietol komentovať plány spoločnosti na čínskom trhu.

Čínsky trh videohier však nie je bez rizík. Regulačné orgány v krajine v minulom roku pozastavili nové schválenia pre hry na smartfónoch pre obdobie deviatich mesiacov, čo je krok, ktorý negatívne zasiahol cenu akcií spoločnosti Tencent.

Toto zmrazenie odrážalo čoraz reštriktívnejšie prostredie herného priemyslu.

V auguste čínske ministerstvo školstva oznámilo plány na nové pravidlá pre kontrolu počtu hier a obmedzenia času, ktorý deti trávia hraním.

Systém Switch pomohol spoločnosti Nintendo obnoviť slávu firmy Nintendo, ktorá bola založenou v Kjóte pred 129 rokmi.

Rozsah predajov ich hybridnej hernej konzoly, ktorá umožňuje používateľom hrať na cestách a doma, pomohla navýšiť zisk spoločnosti ako aj cenu akcií.

Existujú však nedávne náznaky, že dopyt klesal. Vo februári Nintendo znížila svoj cieľ ročného obratu z 20 miliónov na 17 miliónov jednotiek.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár