Môže v roku 2016 vôbec niečo zastaviť veľký rast cien akcií firmy Nintendo?

Akcie spoločnosti Nintendo dnes opäť v Tokiu razantne rástli, keď sa ich cena v Tokiu navýšila o viac ako 14%, to všetko uprostred rozsiahlej mánie okolo senzačnej hry Pokemon Go.

Vývoj tejto firmy je po vydaní tejto hry ohromujúci: Akcie spoločnosti Nintendo od 6. júla vzrástli o viac ako 120% a tým sa trhová kapitalizácia navýšila o 23 miliárd dolárov.

Hodnota firma sa tak aktuálne nachádza na úrovni 42,5 miliardy dolárov (4,5 bilióna japonských jenov), čo je viac ako Sony (4,1 bilióna jenov), Canon (4 bilióny jenov), Panasonic (2,4 bilióna jenov) alebo Toshiba (1,3 bilióna jenov).

Súvisiace: Akcie spoločnosti GameStop rastú, vďaka hre Pokémon Go

Pokemon Go je naozaj veľkou svetovou senzáciou, keďže v rebríčku najsťahovanejších (zadarmo) aplikácií dosahuje vrchné miesta, ako v App Store od spoločnosti Apple, rovnako aj Store Play pre Android zariadenia, od firmy Google.

Investori tak dúfajú, že Nintendo bude môcť profitovať z nákupu doplnkov okolo tejto hry.

Jedná sa o model, ktorí už využívajú mnohí mobilní vývojári hier. Keďže je hra voľne k stiahnutiu, jej obľúbenosť vo svete vie razantne rásť, na základe čoho je možné predávať ďalšie položky, čo môže viesť k zvýšeniu príjmov okolo hry.

Súvisiace: Nintendo po návrate Pokémonov za 2 dni zvýšilo hodnotu o $7 mld.

Hra vytvorila obrovskú popularitu, čo by taktiež mohlo viesť k tzv. “haló efektu” okolo firmy Nintendo, čím ľudia začnú byť oboznamovaný s mnohými ponukami spoločnosti a rozhodnú sa vykonať následnú kúpu viacerých produktov spoločnosti Nintendo.

Je teda zdvojnásobenie cien akcií firmy oprávnené?

Možno, ale to závisí od toho, či spoločnosť bude vedieť celý tento ošiaľ okolo hry Pokemon Go naozaj využiť.

Zdroj: MarketWatch, Reuters

Facebook komentár