Technologická spoločnosť verejnej reklamy – Rubicon Project uzavrela partnerstvo s marketingovou platformou SuperAwesome, ktorá by mala byť “bezpečnou pre deti” a vytvoria spoločne to, čo podľa ich vyjadrení je prvou tématickou reklamnou spoločnosťou na svete so zameraním na deti.

Predstavili program “REX” čo znamená, že obchodníci v súčasnosti môžu aktuálne používať automatické nástroje spoločnosti Rubicon, vďaka čomu vedia kupovať on-line reklamu, ktorá je cielenou pre deti do 13 rokov – so zárukou, že reklamy, ktoré kupujú, sú bezpečné a legálne.

K dnešnému dňu je internetový detský reklamný trh prevádzkovaný na báze “direct-deal”, čo znamená, že inzerenti nemôžu používať programové nástroje kde by vedeli nakupovať reklamy, ktorú sú čisto cielené na deti (v celej rade oblastí), keďže musieť uzatvárať dohodu priamo s predajnými tímami jednotlivých vydavateľov.

V Spojených štátoch, Federálna obchodná komisia v roku 2000 predstavila Coppa (Children’s Online Privacy Protection Act), ktorý kladie prísne obmedzenia na marketing na deti do 13 rokov a najmä vydáva zákaz využívania behaviorálnych dát do cieľovej oblastí detí.

Súvisiace:
Prieskum: 38% detí mladších, ako 2-roky používa mobilné zariadenia
7 znakov závislosti detí na iPadoch

Joshua Wohl, ktorý je riaditeľom výroby pre spoločnosť SuperAwesome poznamenal: “Programovanie v tradičnom slova zmysle nie je možné využiť v oblasti pod 13 rokov. Tým tak došlo došlo k nulovému cieleniu, čím to nik nevyužíval. S programom REX bude nákupcom umožnené, aby presne zacielili na toto publikum, na základe kontextových dát z prvej strany, kde sme spojenými so všetkými vydavateľmi, ktorí bežia na (našich) technológiách AwesomeAds. “

SuperAwesome bola v roku 2013 založenou vo Veľkej Británii a formou financovania získala 7 miliónov dolárov. Spoločnosť tvrdí, že ich reklamná platforma dosahuje záber na viac ako 250 miliónov detí každým mesiacom a do zoznamu jej klientov patria značky ako Nintendo, Lego a Warner Bros.

V júni, InMobi ako prvá mobilná reklamná sieť musela byť potrestanou FTC pod COPPA po tom, čo sa zistilo, že sledovali “Geolokáciu” (pozíciu) detí bez ich súhlasu rodičov. InMobi bola nakoniec pokutovaná 950 000 dolármi, čo bolo znížené z počiatočného trestu, ktorý bol na úrovni 4 miliónov dolárov (kvôli finančnej situácií spoločnosti).

Tu je schéma ktorá vysvetľuje, ako Rubicon Project a SuperAwesome s projektom REX budú fungovať:

Zdroj: MarketWatch, WSJ

Facebook komentár