Dnes už sa dá povedať, že legendárna herná spoločnosť Nintendo, ktorá vznikla v septembri roku 1889 v japonskom Kjóte od prelomu rokov 2010 a 2011 čelila mnohým problémam, ktoré jej pozíciu na trhu oslabili a s tým aj postupne znižovala jej cenu akcií. Nintendo sa tak dostalo z takmer 45 miliardovej hodnoty, ktorá by sa dala porovnať s najhodnotnejšími startupmi, k úrovni až na menej ako 15 miliárd dolárov.

Od hracích kariet, cez kôstky ako Mario, Donkey Kong alebo konzoly Gameboy a Nintento Wii, sa firma dostala do fázy, kedy chcela na trh priniesť niečo, čo by ju opäť vystrelilo k výšinám. Oprášila tak sen všetkých, dnes už odrastených, zberateľov kartičiek a hráčov legendárnych Pokémonov a pred 2 dňami oficiálne vydal online mobilný hru – Pokémon Go.

Na tom by možno nebolo nič zvláštne, keby sa taká vec nedostala medzi ľudí tak rýchlo, že servery počas prvých 24 hodín absolútne nestíhali nápor dychtivých hráčov a keby vďaka viralite nezískalo za tak krátku dobu Nintendo takmer 7 miliárd dolárov na svojej hodnote, ktorá vystrelila z 20 na 27 miliárd.

Rast je navyše obmedzený tým, že hra na rôznych trhoch vychádza postupne a na tých menších je ešte mierne obmedzená počtom lokalít, kde možno pokemonov hľadať. V reálnom prostredí totiž hľadáte podľa lokácií, kde by mali byť umiestnení a na prvý pohľad “reálne” sa ich snažíte chytiť a zozbierať ich čo najväčšie množstvo.

Zdroj: Bloomberg, ABCNews

Facebook komentár