Užívatelia hry Pokemon Go sa v sobotu nemohli k hre pripojiť.

To preto, že hra neustále padala. Problémy s hrou nastali práve v období, kedy hra Pokemon Go bola ďalej spustená v ďalších 26-tich krajinách sveta.

Avšak, skupina nazývaná PoodleCorp v sérií niekoľkých statusov na sociálnej sieti Twitter poukázala na zodpovednosť, za haváriu serverov.

Skupina takisto naznačila, že ďalšie útoky na túto hru by mali pokračovať.

 

 

 

 

Nech už je príčina akákoľvek, hráči na sociálnych sieťach prejavovali svoju frustráciu z toho, že ju nemohli hrať.

 

 

Pokemon Go je veľmi populárna a rozšírená hra v realite, kde sa hráči snažia chytiť virtuálne bytosti, čím sa im podarí nazhromaždiť zbierku bojovníkov, kde týchto pokémonov môžu využívať v bojoch proti ostatným hráčom.

Hra funguje pomocou fotoaparátu v telefóne, ktorý určuje kde sa Pokemoni nachádzajú v reálnom svete.

Bola predstavenou 7. júla a na zariadeniach bežiacich na operačnom systéme Android a OS X bola stiahnutá zatiaľ viac ako 10 miliónov krát.

Súvisiace: Nintendo po návrate Pokémonov za 2 dni zvýšilo hodnotu o $7 mld.

Po sobotnom spustení aj v iných krajinách sa táto hra tak môže využívať v 34 krajinách sveta, vrátane USA, Austrálie a väčšiny Európy.

Niantic, spoločnosť ktorá hru vytvorila a Nintendo ktorá vlastní veľký podiel vo firme nereagovali na žiadosti o komentár.

V sobotu bola zverejnená správa, ktorá pre hráčov na internetových stránkach spoločnosti Niantic, ktorá informovala, že “v súčasnej dobe dochádza k problémom servera.” Správa taktiež uvádzala, že Niantic “pracuje na opravení chyby” a poďakovala hráčom za trpezlivosť.

Správa o útoku nič neuvádzala.

Zdroj: Independent

Facebook komentár