Ak ste ubytovaní v jednom nóbl hoteli ako niekoľko z najlepších hackerov na svete, prvé čo urobíte je, že pozrite na stolný počítač, ktorý vás sleduje.

Fountainebleau hotel v Miami Beach hostil aprílovú technologickú konferenciu s názvom Infiltrate conference a každá izba ponúkala iMac.

Zhruba 280 účastníkov – vrátane kybernetických dodávateľov, ktorí pracujú pre vlády a bezpečnostné oddelenia v súkromnom sektore boli naozaj opatrnými s hotelovým Wi-Fi pripojením na internet, aby ich náhodou nehackol ďalší účastník a iMac predstavoval takmer až komické riziko.

Súvisiace: Hackeri našli spôsob, ako sa dostať do takmer každého počítaču

Niektorý učastníci uviedli, že neboli ochotní používať tento počítač na čokoľvek dôležité, ako je napríklad e-mail a vôbec ho ani nevyužili.

Tu je to, čo urobil jeden z účastníkov tejto konferencie – hacker a bezpečnostný analytik, keď uvidel iMac vo svojej izbe:

Všimol si webkameru


Otočil počítač naopak


Odpojil počítač


Pre istotu cez neho hodil uterák


Na otázku ohľadom týchto preventívnych krokov ďalší účastník povedal, že to bol dobrý nápad, aj keď trochu paranoidný, ale dodal, že je to naozaj vhodné opatrenie.

Súvisiace: Hacker sa vlámal do 420 000 počítačov, aby zostavil tento úžasný obrázok celého internetu

Jeden z účastníkov, keď sa ho opýtali, či systém iMacu – vrátane jeho webovej kamery – je zraniteľný poznamenal: “Áno.”

Iní sa týmto názorom zhodovali, aj keď neurobil to isté. Jeden poznamenal, že počítač beží na zastaranom operačnom systéme (ktorý je viac náchylný k infiltrácií).

“Som rád, že nie som jediný,” ktorý má z toho naozaj obavy.

Zdroj: ZDnet, The Cheat Sheet

Facebook komentár