Viac ako 20 miliónov ľudí prišlo o svoje osobné údaje, keďže boli ukradnuté počas minuloročného čínskeho hackerského útoku na servery Office of Personnel Management. S týmto vyjadrením prišli počas tohto týždňa prišla vládna agentúra.

New York Times a vláda ohlásila 21,5 miliónov a CNN uviedla 22,1 miliónov. ABC a agentúra Reuters ohlásili 25 miliónov.

Vo vyhlásení OPM sa uvádza, že hackeri ukradli údaje zo sociálneho poistenia vo výške 21,5 milióna ľudí, vrátane 19,7 miliónov jednotlivcov. V každom prípade je toto číslo omnoho vyššie, než bol pôvodný odhad na úrovni 4 miliónov a jedná sa zhruba o 7% populácie USA.

Správa OPM uvádzam, že medzi ukradnuté informácie môže taktiež patriť číslo sociálneho zabezpečenia; miesto bydliska a história vzdelania; história zamestnania; informácie o najbližšej rodine, osobných a obchodných známych; ako aj informácie o trestoch a finančná história.

ABC poznamenáva, že “spravodajskí a ďalší americkí úradníci sú obzvlášť znepokojení nad krádežou tzv. foriem údajov, ako SF-86, keďže súčasní a budúcí federálni pracovníci, vrátane niektorých vojenských síl a dokonca aj dodávatelia musia predložiť všetky tieto výsledky bezpečnostných previerok.”

Súvisiace: 
Amerika je v podstate bezbranná proti čínskym hackerom
Dropbox platí hackerom tisíce dolárov, ak zistia bezpečnostné chyby

120-stranový dotazník je vyčerpávajúcim objemom informácií ohľadom osobnej histórie žiadateľa, vrátane ich finančných záznamov (vrátane závislostí na hazardných hrách a akomkoľvek nesplatenom dlhu), užívaniu drog, alkoholizme, zatknutí, psychického a emocionálneho zdravia, informáciách o cestách do zahraničia, zahraničné kontakty a rozsiahly zoznam všetkých príbuzných.

Experti sa obávajú, že ukradnuté informácie by mohli byť použité čínskou vládou k vydieraniu, využívaniu, alebo najatiu amerických spravodajských dôstojníkov, čím by bola ohrozený úspech a bezpečnosť agentov pôsobiacich doma i v zahraničí.

Riaditeľ FBI James Come, pred Senátom počas tohto týždňa poznamenal: “Som si istý, že protivník má môj SF-86,” … “Moje SF-86 je zoznamom každého miesta, kde som kedy od svojich 18-tich žil. Každá zahraničná cesta, ktorú som kedy zrelizoval. Všetci z mojej rodiny a ich adresy.”

Michael Borohovski, ktorý je generálnym riaditeľ spoločnosti Tinfoil Security minulý mesiac poznamenal: Hackeri údajne získali tieto formy a sú “jedným z najrozsiahlejších dotazníkov štátnej bezpečnostnej, ktorý existuje.”

Zdroj: Reuters

Facebook komentár