Dvaja bývalí manažéri spoločnosti McDonald sa v sektore fastfoodov snažia vytvoriť koncept reťazca zdravých potravín pre masy s názvom Lyfe Kitchen.

Bývalý globálny prezident spoločnosti McDonald – Mike Roberts sa spojil so Stephenom Sidwellom, ktorý pomáhal založiť projekt Gardein a bývalý šéf firemnej komunikácie gigantu McDonald – Mike Donahue vytvorili pred tromi rokmi projekt Lyfe Kitchen.

Tento projekt je v súčasnosti otvorený v 10. miestach a má ambiciózne plány na otvorenie v ďalších 250. miestach počas nasledujúcich piatich rokoch. Medzi miesta súčasných lokalít patrí Kalifornia, Texas, Colorado, Illinois a Nevada.

Súvisiace: Tieto nemecké potraviny našli spôsoby, ako eliminovať balenie potravín

Každé menu je pod 600 kalórií, s menej než 1000 mg sodíka, a priemerná cena je v rozmedzí 4 až 14 dolárov. Maslo, umelé tuky, biely cukor a ostatné potravinárske prídavné látky sú vylúčené z ponuky a lokálne využívanie surovín je samozrejme taktiež k dispozícii.

Reštaurácie, ktoré sú vybavené vnútornymi bylinnými záhradami a bambusovými tabuľkami ponúkajú vína z tzv. kohútika a bio pivo.

Pre ľudí, ktorí majú radi mäso, reťazec ponúka hovädzie a kuracie mäso so zvierat, ktoré boli živené trávou. Taktiež ponúkajú vegánsku, vegetariánsku a bezlepkovú stravu.  Ponuka bola zostavená hviezdou z Food Network, menom Jeremy Bringardner, vegánskym šéfkuchárom – Tal Ronnen a bývalým šéfkuchárom hviezdy Oprah Winfrey, menom Art Smith.

Medzi najobľúbenejšie jedlá tohto reťazca patria Cmarové palacinky s ovocím a gréckym jogurtom, Kuracie mäso (na obrázku nižšie) s pečeným ružičkovým kelom, sušenými brusnícami a kešu krémom.

Zákazníci si môžu jedlo objednať pri pulte a mať možnosť si ho zobrať so sebou, alebo sedieť pri stole, kde ich obslúži čašník.

Donahue Eater z Las Vegas povedal: “Niektorí (zákazníci) chcú zostať a relaxovať. Ostatní sa potrebujú rýchlo presunúť, takže naša priemerná doba na vybavenie jedného jedla je do 10 minút.” … “Sme presvedčení, že sme reštauráciou, ktorá postará o všetky vaše stravovacie návyky.”


Barramundi Noodle Bowl má 273 kalórií.


Tu je Crispy Gardein Chick’n s 562 kalóriám.

Lyfe taktiež vstúpila do sektora mrazených potravín s jedlami, ako kuracie Chile Verde a sladká kukuričná polievka. Ceny za jednotlivé jedlá sa pohybujú od 4,99 po 6,99 dolárov.

Odborník na reštaurácie z NPD Group – Bonnie Riggs uviedol, že reťazce zamerané na zdravú stravu, ako Lyfe Kitchen v budúcnosti budú predstavovať najväčšiu príležitosť k rastu v oblasti gastronómie.

“Naozaj apelujú na spotrebiteľov, ktorí chcú jesť zdravšie alebo majú radi ľahšie jedlá,” … “Tieto projekty budú mať prospech z meniacich sa stravovacích návykov tohto boomu … a tiež mladšie generácie, ako deti milénia, ktorí stále hľadajú čerstvé, pohodlné, kvalitné potraviny za rozumnú cenu.”

Lyfe dosiahol pomerne vysoké hodnotenie na stránke Yelp a kritik z New York Times – Mark Bittman v minulom roku napísal o ich menu, z ktorého mal “dobrý dojem.”

Bittman napísal: “Lyfe má vhodný rodokmeň, štýl financovania, plán a ambície ako veľké reťazce,” … “Ochutnal som skvelé šaláty, ktoré by mohla ľahko prejsť, ako vhodné predjedlo v dobrých reštauráciách…. “

Zdroj: ABCNews

Facebook komentár