Retazce_obchodov_sa_stavaju_hrozbou_pre_McDonald_s_2017

Samoobslužné predajne sú stále hrozbou pre fast-foodové reťazce, ako je McDonald’s.

Reťazce, ako je 7-Eleven, Wawa a Circle K sú pripravené svoje ponuky potravín navyšovať.

Tieto samoobslužné predajne majú stále niekoľko významných výhod oproti tradičným fast-foodovým reťazcom. Pretože mnoho z týchto obchodov je spojených s čerpacími stanicami a ponúkajú aj iné potraviny, ktoré sú súčasťou bežných obchodov, čo zvyšuje ich popularitu v porovnaní predajňami, ako Burger King alebo Taco Bell.

Mnohé z týchto predajní ponúkajú širší sortiment ako tradičné reťazce rýchleho občerstvenia a rovnako predávajú všetko od pizze, párkov v rožku, wrapov až po šaláty.

Súvisiace: Mapy dominancie fast-foodových reťazcov v USA

Napríklad vo Filadelfii založený reťazec – Wawa ponúka kompletné raňajkové menu spoločne s polievkami, cestovinami, bagetami, šalátmi, wrapmi a ďalšie občerstvenie.

Tieto samoobslužné predajne taktiež ponúkajú potraviny za nižšie ceny, než reťazce rýchleho občerstvenia, ktoré sa stále viac snažia docieliť postupné vyraďovanie dolárového menu (kde sa nachádzajú 1-dolárové položky). Priemerné predajná jedlo v samoobsluhe stojí 2 doláre, čo je menej ako v reťazcoch rýchleho občerstvenia.

Tieto výhody sa vyplácajú. Samo-obslužné reťazce aktuálne tvoria 10% trhu s rýchlym občerstvením.

Retazce_obchodov_sa_stavaju_hrozbou_pre_McDonald_s_2017_2

Analytik Bonnie Riggs v novembri poznamenal: “Reštauračné reťazce by skutočne mali venovať pozornosť týmto typom obchodom,” … “Vo veľkej miere sa snažia získať ich zákazníkov.”

Súvisiace: Goldman Sachs: “Starbucks má jednu obrovskú výhodu nad McDonaldom”

Ďalším prínosom pre supermarkety je príťažlivosť zákazníkov, ktorí sú všeobecne mladším ako tí, ktorí navštevujú predajne rýchleho občerstvenia ako McDonald’s. Generácia milénia do 25 rokov a dospievajúca generácia-Z patria medzi prvú a druhú najväčšiu skupinu ich užívateľov.

Prilákanie mladších zákazníkov je pre tieto reťazce dobrou správou, pretože mnohí zákazníci by si mohli vyvinúť tzv. “vernosť” na celý život.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, NYTimes

Facebook komentár