McDonald_s_spusta_objednavanie_cez_aplikacie_2017_top

Spoločnosť McDonald’s sa snaží posilniť svoje predaje vďaka novej technológií.

Počas včerajšieho dňa oznámila, že plánuje spustiť aplikáciu, ktorá hosťom umožní objednať si jedlo a nápoje pred ich vyzdvihnutím. Taktiež začne rozširovať svoje dodávateľské služby.

Súvisiace: Deti milénia sa pre McDonald’s stávajú najväčšou hrozbou

Tento reťazec reštaurácií s rýchlym občerstvením uvádza, že do jej amerických obchodov už prináša samoobslužné tabule pripomínajúce väčší tablet, kde bude možné zvoliť “podľa priania zákazníka obľúbené a výhodné platobné metódy.”

McDonald_s_spusta_objednavanie_cez_aplikacie_2017

Nová aplikácia tiež umožní ľuďom objednávať a oznámiť informácie okolo vyzdvihnutia. A pre skalných fanúšikov Mc-Drive okien, ktoré boli charakteristickým znakom podnikania ich reštaurácií, príde k zmene nahlasovania svojej objednávky cez okno auta. Zákazníci si môžu objednať prostredníctvom aplikácie a následne iba prečítať kód.

McDonald’s uviedla, že možnosť mobilných objednávok a platenia bude v roku 2017 možná v Spojených štátoch, ale aj v zahraničí pre 20 000 reštaurácií.

Reťazec tak aktívne pracuje na čoraz populárnejších objednávkových aplikáciách, ktoré sú používané reštauráciami ako Starbucks, Chik-fil-A, Taco Bell a Chipotle.

Pre tých, ktorí by radšej navštívili McDonald’s, spoločnosť uviedla, že “experimentuje s rôznymi modelmi dodania”, čím môže prísť k rozšíreniam a oblasti kuriérskych služieb. Aj keď už v Číne a na ďalších trhoch v zahraničí, v masívnych objemoch realizuje podobné aktivity, nie sú k dispozícii všade.

Spoločnosť uviedla, že má “jedinečné predpoklady stať sa svetovým lídrom v oblasti dodania,” keďže na svojich piatich najväčších trhoch až “takmer 75% populácie žije do troch míľ od jej reštaurácií.”

Súvisiace: Mapy dominancie fast-foodových reťazcov v USA

Základná myšlienka týchto zmien je zvýšenie ziskov a snaha o získanie stratených zákazníkov, ktorí sa od tohto výrobcu Big Macu odchýlili.

Podľa finančných výsledkov zverejnených počas minulého mesiaca, jej celosvetovým tržbám sa darí lepšie ako inokedy, ale jej príjmy v USA počas minulého štvrťroka poklesli. McDonald’s taktiež čelí tvrdšej konkurencii zo strany súperov, ako je Shake Shack, KFC, Taco Bell a Pizza Hut.

Firma vo včerajšej tlačovej správe ešte uviedla: “Keďže je vidno zvýšené očakávania zákazníkov, McDonald’s sa s nimi jednoducho snaží držať krok. Pracujeme na významnom zlepšeniach kvality, pohodlia a hodnoty, čo by nám mohlo pomôcť pri opätovnom získaní našich najlepších zákazníkov.”

 

Zdroj: LATimes, Fortune

Facebook komentár