McLaren Senna.

McLaren Senna.

Značka McLaren uviedla, že jej nový superšportový automobil bol postavený na základoch “použiteľnosti” a spoločnosť z neho urobila naozaj veľkého predátora ciest.

Britská luxusná automobilka v nedeľu odhalila najnovší prírastok do svojej série s označením Ultimate, čo charakterizuje jej “najvzácnejšie a najnextrémnejšie McLareny”.

Nahrádza hybrid McLaren P1, ktorý prišiel s hybridným výkonom 903 konských síl, pre ktorý po roku 2015 ukončil výrobu.

Spoločnosť McLaren poznamenala, že jej nový stroj, pod menom Senna, je “legalizovaný pre použitie na cestách, ale cestám sa jednoznačne prispôsobovať nebude.”

Ďalej v tlačovej správe uviedla: “Poskytuje najčistejšie spojenie medzi vodičom a vozidlom.”

Jeho meno pochádza od vodiča Formuly 1 – Ayrtona Senna, ktorý pod značkou McLaren vyhral tri majstrovstvá sveta v 80. a 90. rokoch. Zomrel v roku 1994 na Grand Prix San Marino.

Za cenu 1 milión amerických dolárov (alebo 750 000 libier vrátane daní) viete dostať vozidlo s ultraľahkou karosériou a dvojmotorovým motorom V8.

Súvisiace: Tím F1 bude využívať 3D tlač automobilových dielov

Senna o sile 789 koňských síl prekoná niektoré ďalšie sedemmiestne super-automobily. Zároveň je taktiež veľmi ľahký, čo mu poskytuje hviezdny pomer výkonu k hmotnosti.

Toto superauto je taktiež aj vizuálne nápadné. Obsahuje prenikavé a futuristické linky, keďže jeho otváranie dverí sa môžu pochváliť oknami siahajúcimi až do polovice strechy.

McLaren Senna.

McLaren Senna.

V typickom svete super-atumobilov je aj jeho príťažlivosť vzácna: McLaren vyprodukuje len 500 typov vozidiel – Senna.

Automobil bude oficiálne predstaveným na 88. medzinárodnom autosalóne v Ženeve, ktorý sa bude konať v marci. Avšak, ako býva zvykom, je absolútne vypredaným.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheDrive

Facebook komentár