McLaren_predstavil_automobil_o_sile_710_konskych_sil_2017

Na Ženevskom autosalóne vo Švajčiarsku, exotickí výrobcovia automobilov, ako je Ferrari a Lamborghini často predstavujú svoje najnovšie modely. Tento rok, britská pretekárska auomobilka McLaren, taktiež predstavila svoj najnovší automobil.

McLaren 720s je prvý z novej generácie super-športiakov pre verejnosť, keďže automobily tohto výrobcu boli dlho známe pre výrobu len pretekárskych vozidiel.

Nahrádza model stretnej triedy od spoločnosti Mclaren – 650S. V exotické autá móde, 710 konských síl dvojmiestny má svoj motor V8 inštalovať za sedadlami a telo určený takmer výhradne okolo prúdenie vzduchu. Cena nového automobilu bude začínať zhruba na úrovni okolo 280 000 dolárov.

Model 720S je poháňaný osemvalcom s výkonom 710 koní, pričom váži len 1 270 kg. Za ľahkú karosériou stojí najmä voľba materiálov – automobil je postavený z hliníka a uhlíkových vlákien.

Výrobca sľubuje, že novinka je ešte ľahšia a rýchlejšia ako spomínaný predchádzajúci model 650S, zároveň ponúka i vyladenejšiu aerodynamiku. Zaujmú tiež otvory na bokoch, ktoré nielenže poskytujú väčší prítlak, ale prúdiaci vzduch zároveň dokáže chladiť pohonnú jednotku až o 15% efektívnejšie.

Novinkou je aj samotná pohonná jednotka. Štvorlitrový osemvalec posiela výkon 710 koní na zadnú nápravu a spolupracuje so sedemstupňovou prevodovkou, ktorú vodič obsluhuje páčkami pod volantom. Vďaka vyladenému brzdovému systému zvládne 720S zastaviť z 200 km/h za menej ako päť sekúnd.

Cena zatiaľ nebola oznámená, výrobca ale uviedol, že nový športiak bude oproti predchodcovi 650S drahšie asi o 5%. Prvé vozidlá zamieria k majiteľom v máji.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Facebook komentár