Tim_F1_bude_vyuzivat_3D_tlac_automobilovych_dielov_2017_Mcleren

Pretekárske automobily Formuly 1 (F1) je potrebné neustále vylepšovať. Diely treba vymeniť a byť podporou automobilov v snahe o to, aby sa dostali na čo najvyššiu rýchlosť.

Ale dodávka každej z týchto špecializovaných častí môže trvať týždne. Aktuálne to jeden tím chce vyriešiť pomocou 3D tlače.

McLaren Racing Limited používa 3D tlačiarne pre modifikáciu časti na svojich pretekárskych automobiloch. Výmena zadného krídla trvala len týždeň a pol, namiesto piatich týždňov ktoré by vyžadovali tradičné metódy.

Neil Oatley, ktorý je riaditeľom dizajnu a vývoju pre McLaren Racing Limited poznamenal: “Je dôležité, aby sme získali čo najviac malých zlepšení, okolo výkonnosti vozidla tak rýchlo, ako len môžeme,” … “Pokiaľ nám to bude umožnené, môžeme získať náskok o jeden alebo dva závody skôr, čo veľmi dôležité, keďže sa to v priebehu celej sezóny hromadí a umožňuje nám dosahovať tak vyšší výkon.”

McLaren využíva zhruba tucet 3D tlačiarní od spoločnosti Stratasys – väčšinou vo svojej kancelárii pri Londýne. Tím s jednou z nich taktiež cestuje na závody. Zatiaľ použili 3D tlač pre vytvorenie viac ako 50 dielov.

Pri výmene krídla, tím navrhol a vytlačiť nové z plastu. Krídlo v ďalšom kroku bolo zabalené do karbónu. V poslednom kroku, plastový interiér krídla bol rozpusteným, takže krídlo bolo pripravené na závody.

Súvisiace:
Nový majiteľ F-1 chce, aby bola viac ako Super Bowl
Adidas bude tlačiť topánky na 3D tlačiarni v obchodoch

Andy Middleton, ktorý je prezident spoločnosti Stratasys poznamenal: „Hlavným cieľom spoločnosti je vytlačiť diely z uhlíkových vlákien, tak, aby mohli byť okamžite vložené do automobilu, na závodnom mieste.“

Nakoniec, 3D tlačiarne v boxoch tímu by mohli dodávať hotové diely. Inžinieri v tíme by následne ešte rýchlejšie vytvárali a experimentovali s časťami. To by znamenalo oveľa väčšiu rýchlosť na trati a možno, aj viac víťazstiev.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheIndependent

Facebook komentár