Hlavna_ekonomka_MMF_V_svetovej_ekonomike_je_tazke_najst_svetle_miesta

Hlavná ekonómka Medzinárodného menového fondu uviedla, že výhľad pre svetovú ekonomiku sa stále zhoršuje.

Gita Gopinathová v rozhovore poznamenala: “Ako rok pokračuje, je ťažšie nájsť oblasti s pozitívami,” … “Existuje potenciál zotavenia a stále očakávame, že sa môže objaviť v mnohých častiach sveta, ale musím priznať, že je to stále ťažšie vidieť.”

Komentáre Gopinathovej prichádzajú, kedy hospodársky rast po celom svete spomaľuje. Výrobný sektor v Nemecku zaznamenáva kontrakciu. Medzitým ekonomika Číny v predchádzajúcom štvrťroku rástla najpomalším tempom za posledných 27 rokov.

Spomalenie nastáva v čase, kedy Čína a USA voči sebe vedú obchodnú vojnu.

Súvisiace: Banka Goldman Sachs má novú stratégiu pre porazenie trhu počas vojny

Čína v piatok predstavila sériu taríf zameraných na americké výrobky v hodnote 75 miliárd dolárov. Americké automobily patria medzi cieľové tovary. Americký prezident Donald Trump eskaloval už tak napätú situáciu tým, že prikázal americkým spoločnostiam, aby svoje operácie presunuli z Číny.

Gopinathová ďalej uviedla: „Globálny rast je utlmený a označujeme ho za krehký. Existuje veľa rizík poklesu. Jedným z rizík, ktoré neustále označujeme, sú práve riziká z hľadiska obchodu,“ … “Vývoj, ktorý vidíme tak nedávno, ako dnes, nás veľmi znepokojuje tým, čo sa stane s ďalším rastom.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár