Inteligentne_hodinky_sa_stale_nekupuju_a_bude_sa_to_len_zhorsovat

Technológia, ktorá sa dá nosiť, stále nedosahuje požadované výsledky.

Aj napriek roku, ktorý je plný vzrušujúcich nových inteligentných technológií, oblečenia a šperkov s technológiami a sledovacích zariadení okolo fitness aktivity, rastúci trh s nositeľnými zariadeniami je stále na ústupe. S týmto vyjadrením prišla nová správa výskumnej firmy eMarketer.

Analytická prognostička spoločnosti eMarketer, Cindy Liu v správe uviedla: “Okrem spotrebiteľov v minulosti, zákazníci ešte nemali dôvod na to, aby odôvodnili svoje náklady na inteligentné hodninky (smartwatch), ktoré môžu v niktorých prípadoch stáť rovnako ako inteligentný telefón (smartphone),” … “Namiesto toho, v tejto sviatočnej sezóne očakávame, že inteligentné zariadenia budú môcť byť pre mnohých nadšencov okolo technológií, pretože majú nižšie ceny.”

Inteligentne_hodinky_sa_stale_nekupuju_a_bude_sa_to_len_zhorsovat_1

Tak to bolo aj v minulom roku, kedy eMarketer prvýkrát znížil svoje odhady, pre ľudí ktoré nositeľnú technológiu využívajú. Keď eMarketer v októbri 2015 predpovedal možnosti nositeľných zariadení, odhadoval, že používanie takýchto zariadení by v roku 2016 medzi dospelými v USA mohlo vzrásť o viac ako 60%. Avšak, tento trh sa navýšil iba o 24,7%.

V nasledujúcom roku to však vyzerá oveľa horšie. V súčasnosti eMarketer predpovedá, že používanie nositelných zariadení bude v roku 2018 rásť len o 11,9%, s tým, že miera rastu sa v roku 2019 a neskôr spomalí na jedno-ciferné hodnoty.

Liuová napísala: “Akýkoľvek rast, ktorý uvidíme v oblasti zákazníkov s nositeľnými zariadeniami, bude primárne pochádzať od nových používateľov inteligentných hodiniek (smartwatch),” … “Na celkovom trhu s nositeľnými zariadeniami stále dominujú tzv. sledovače zdravia a fitness aktivity. V skutočnosti sme nevideli, že by sa nositeľné zariadenie stalo ďalšou položkou “musím to mať”, na základe čoho rast zostane konzervatívny.”

Zatiaľ čo kategória rastie len minimálne, stále existuje pevná podmnožina ľudí, ktorí používa inteligentné hodinky (smartwatch). Podľa spoločnosti eMarketer ich v USA používa každý mesiac takmer 50 miliónov dospelých, čo znamená približne 20% populácie. Pre porovnanie, inteligentný telefón (smartphone) v USA používa 77% dospelých.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: eMarketer, LATimes

Facebook komentár