Švajčiarska spoločnosť hodiniek Swatch počas tohto roka v lete začne v USA, Číne a Švajčiarsku ponúkať jej ​​prvé inteligentné hodinky (SmartWatch) a jej generálny riaditeľ počas tohto týždňa poznamenal, že ich už stihli vyrobiť už 20 000.

Hodinky sa vedia bez problémov pripojiť k internetu a vedia napríklad ľuďom umožniť platiť za položky u bezkontaktných čítačiek, v snahe komkurovať podobným výrobkom na tomto trhu od spoločností Apple a Samsung.

Generálny riaditeľ spoločnosti Swatch, Nick Hayek pre denník Wall Street Journal s tým, že spoločnosť oznámila určitých “veľkých” partnerov v platobnom priestore, ďalej poznamenal: “Začneme ich ponúkať v USA, Číne a vo Švajčiarsku.”

Dodal: “Máme na sklade už k dispozícií 20 000 kusov a sme veľmi optimistickí ohľadom týchto hodiniek.”

Súvisiace:

Úžasný a jednoduchý spôsob platby cez Apple Watch
TAG Heuer plánuje vlastné inteligentné hodinky

Začiatkom tohto roka, Hayek potvrdil, že sa pracuje na inteligentných hodinkách (SmartWatch) ktoré mali začať ponúkať v lete. Generálny riaditeľ v minulosti už povedal, že spoločnosť sa nesnaží vytvárať “mobilné zariadenie na zápästí,” s rozsiahlymi mobilnými funkciami, ako je napríklad Apple Watch.

Swatch taktiež vyrába vysoko luxusné hodinky, ako Longines a Omega, avšak niektorí analytici varovali, že nižšia rada od firmy Swatch je najväčším nebezpečenstvom pre Apple Watch.

Práve vo štvrtok, počas tohto týždňa spoločnosť ohlásila jej výsledky čistých predajov za prvý polrok, ktoré pri konštantných výmenných kurzoch vzrástli o 3,6 percenta, ale uviedla, že jej čistý príjem sa prepadol až o 20 percent, z dôvodu “masívne nadhodnotenému” švajčiarskemu frank a negatívnych výmenných kurzov vo Švajčiarsku.

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Facebook komentár