V utorok večer spoločnosri Google patriaca firma Motorola predstavila svoje ​​plány pre inteligentné náramkové hodinky (smartwatches). Zatiaľ sa stále jedná o letmý pohľad na to, ako budú vyzerať a čo budú ponúkať. Počas včerajšieho dňa sme dostali možnosti bližšie sa pozrieť na Moto 360 SmartWatch.

Vedúci dizajnér spoločnosti Jim Wicks začal s nami diskutovať o niektorých z hlavných zásad dizajnu a ponuke Moto 360 a niekoľkých kúskov informácií o nadchádzajúcom produkte. Tu je 10 vecí, ktoré sú z tohto rozhovoru veľmi zaujímavé.

Veľkosť je celkom bežná. Súdiac podľa vzhľadu hodiniek na zápästí oboch hostiteľov, si aj môžete vybrať akýkoľvek ciferník vašich obľúbených luxusných hodiniek a jednoducho ho budete mať.

Okrúhly tvar je vhodný pre vaše pohodlie. Podľa Wicksa, Motorola si vybrala návrh okrúhleho ciferníka k tomu, aby sa vyhli rohom, ktoré udierajú do zápästia. Moto takisto víta konvenčnosť tohto tvaru pre svoju tradíciu, históriu a spokojnosť.

Moto 360 bude mať jednu veľkosť, ktorá padne všetkým. Nie sú žiadne plány na menšie hodinky pre menšie zápästia, ale sú k dispozícií možnosti prispôsobenia náramku.

Dajú sa nosiť na ľavom aj pravom zápästí.

Bez ohľadu na to, ako otáčate hodinky, bude obrazovka vždy čitateľná a v jednej polohe.

Bude fungovať so všetkými telefónmi s operačným systémom Android 4.3. Týmto sú iné od Samsung Galaxy Gear. Teda Moto 360 bude spolupracovať s akýmkoľvek Android telefónom, ktorého softvér bol aktualizovaný v posledných 6 mesiacoch.

Je potrebné si definovať cenu. Takže sa pozrime na životnosť batérie. Keby sme mali hádať, táto vec nemôže byť lacná. Ak by sme mali znova hádať, mali by sme očakávať, že Motorola určite chcela, aby jej hodinky fungovali počas celodenného používania – na jedno nabitie.

Mnoho z rovnakých myšlienok a technológií používaných v Moto X sú implementovaných v Moto 360. Mnohé z vecí, ktoré robili v Moto X Special – kontextové povedomie(určenie miesta), vynikajúca životnosť batérie, schopnosť vždy počúvať hlasový príkaz – budú v Moto 360 prítomné. Jedným obzvlášť pekným príkladom je, že vždy keď zdvihnete zápästie sa objaví informácia, ktorá je najviac relevantnou a nemusíte na nič tlačiť alebo klikať.

( Súvisiace: Hodinky SmartWatch – všetci konkurenti spoločností Apple a Samsung )

Technológia nabíjania je tajomstvom. Moto 360 nemá USB port, alebo iné otvory akéhokoľvek druhu. To poukazuje na to, že vyzerajú, ako hodinky v každom smere. Motorola nebude zvrejňovať informácie ohľadom toho, ako budú hodinky nabíjané, ale my očakávame, že budú používať kombináciu solárnej, magnetickej indukcie a kinetických(z pohybu) technológií nabíjania.

Sú odolné proti vode. Opäť platí, že Motorola neprezradila viac – akým spôsobom sú Moto 360 odolné voči vode, ale sľúbila, že  v budúcnosti zverejní viac. Čiže odolné voči vode môžu byť, ale ísť si s nimi zaplávať asi nebude možné.

Budú sa môcť robiť celosvetové objednávky. Vieme, že Motorola plánuje začať predávať Moto 360 v USA už tento rok v lete. Ak nežijete v USA, Motorola taktiež plánuje ponúknuť Moto 360 aj vo vašom regióne … ale časom.

Pozrite si video týchto SmartWatches – Moto 360:


Zdroj: CNET

Facebook komentár