1_milionove_hodinky_sa_vypredali_hned_ako_dorazili_na_trh_2017

Richard Mille je kráľom luxusných hodiniek. Neočakáva, že by úspech modelu Apple Watch ohrozil podnikanie jeho spoločnosti.

Mille vyhlásil: „Nemám z toho strach. Apple pre mňa nie je konkurenciou. Nepatríme do rovnakej cenovej kategórie.“

Narastajúca popularita inteligentných hodiniek a hodiniek Apple Watch môže v skutočnosti ohroziť skôr predajcov na strednej alebo nízkej úrovni švajčiarskeho trhu s hodinkami. Je bezpečné tvrdiť, že Richard Mille a niekoľko ďalších výrobcov sa nachádza na špičke tohto trhu. Vyrábajú ultra-luxusné hodinky, ktorých predaje dnes zaznamenávajú rekordné hodnoty a naďalej narastajú.

Súvisiace: Štýlové hodinky za $ 800 000 vypredané

Richard Mille vyrába najdrahšie hodinky na svete. Priemerná cena jeho modelov sa zvyčajne pohybuje okolo $185 000. Jeho zákazníci sú však často sklamaní a odchádzajú naprázdno, pretože výrobca ponúka v rámci každého svojho modelu iba obmedzený počet výrobkov. Mille vraví, že najväčšou výzvou je chlácholenie klientov, ktorí si nestihnú kúpiť svoje vytúžené hodinky pred tým, ako sa minú z obchodov.

Spoločnosť nedávno uviedla na trh hodinky McLaren-Honda. Ich cena dosahuje $1 milión a sú najľahšími mechanickými hodinkami s chronografom na svete. Všetkých 70 vyrobených kusov sa vypredalo okamžite po spustení predaja.

Mille vyrobil hodinky aj pre tenisovú legendu Rafaela Nadala v cene $850 000. Nadal ich nosil počas tohtoročných šampionátov French Open a U.S. Open a pomohli mu stať sa svetovou jednou. Tiež sa vypredali takmer hneď, ako sa dostali na trh.

Mille vtipkoval: „Nanešťastie si týmto spôsobom vždy pohnevám niekoľkých ľudí. Ale nemám na výber. Moje hodinky sú komplexnými záležitosťami. Vždy, keď pomocou nich vstúpim do špecifickej oblasti trhu, chcem v nej byť najlepší.“

Spoločnosť v minulom roku vyrobila 3 000 kusov hodiniek. V tomto roku plánuje zvýšiť tento počet na 4 000. Mille povedal, že v roku 2018 plánuje na trh uviesť až 4 600 kusov. Dodal, že celková predajná cena všetkých tohtoročných modelov bude dokopy dosahovať približne $700 miliónov.

Predaje švajčiarskych hodiniek klesali počas posledných dvoch rokov. Bolo to spôsobené predovšetkým znížením dopytu zo strany čínskeho trhu. Švajčiarske spoločnosti sa doteraz nenechali znepokojiť hrozbou spoločnosti Apple a ostatných výrobcov inteligentných hodiniek. Obavy ohľadom týchto produktov však začínajú narastať a niektorí ľudia tvrdia, že pokles v predajoch luxusných hodiniek sa môže stať dlhodobým trendom. Mladšia generácia spotrebiteľov sa totiž čoraz častejšie zameriava práve na nákup smartfónov a inteligentných hodiniek.

1_milionove_hodinky_sa_vypredali_hned_ako_dorazili_na_trh_2017_richard_mille

Mille tvrdí, že jeho spoločnosť sa stala obľúbenou aj medzi mladými ľuďmi, pretože podnietila revolúciu vo výrobe mechanických hodiniek. Namiesto zlata a diamantov využíva futuristické materiály ako TPT karbón, TPT titán a grafén. Hodinky zostavené z týchto materiálov sú ľahšie, krajšie a schopné odolať nárazom počas športovania a každodenného nosenia.

Súvisiace: Hodinky značky Rolex predané za rekordných $ 5 miliónov

Mille vraví, že kupovaniu masívnych zlatých hodiniek, ktoré na smrteľnej posteli odkážete svojim deťom, už odzvonilo. Dodáva: „Moji klienti vyžadujú veľmi ľahké modely, ktoré sa dobre nosia a môžete ich mať na ruke počas hrania golfu či akejkoľvek inej činnosti. Nepáči sa mi myšlienka, že by ste svoje hodinky odložili do trezoru, aby tam počkali, kým si ich vyberú Vaši potomkovia.“

Mille opisuje, že tretinu svojich produktov väčšinou predá v rámci amerického kontinentu, tretinu dodá do Európy a na Stredný Východ a tretinu vyvezie do Ázie. Na jar budúceho roka však plánuje otvoriť svoju najväčšiu predajňu na svete v Manhattane. Povedal: „Bude to niečo skutočne výnimočné.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, Bloomberg

Facebook komentár