Justin Bieber počas tohto týždňa poukázal na svoju podnikateľskú aktivitu, keď sa stal hlavným investorom v novej sociálnej sieti zameranej na tínedžerov.

19-ročná popová hviezda do sociálnej siete s názvom Shots Of Me investovala 1,1 miliónov amerických dolárov. Medzi jej ďalších investorov patrí osobnosť známa zo sektora rizikového kapitálu Shervin Pishevar, boxer Floyd Mayweather a anjelský investorov Tom McInerney.

( Súvisiace: Ale nie: Justin Bieber je na obálke Forbesu…za jeho investovanie do nových podnikov )

Podľa Fortune, sa jedná o prvú Bieber-ovú investíciu do tzv. “socialnej siete rizikového kapitálu”. Manažérom tohto mladého speváka je podnikateľ Scooter Braun, ktorý urobil významné kroky v technologickom sektore, vrátane investícií do projektov Stamped a Spotify.

“Potom, čo Justin začal hrať naše hry a informoval o tom na Twitteri,” CEO a spoluzakladateľ spoločnosti RockLive – John Shahidiho ktorú založil niekoľko rokov späť so svojím bratom Samom ďalej poznamenal: “Bol veľmi úzko zapojený do našich produktov, pomáhal Nám v skúške našich produktov a prispieval k poskytovaniu spätnej väzby … Keď sme mu povedali, že chceme vytvoriť sociálnu sieť pre tínedžerov, ktorá skutočne ponúka, to čo nedostanú na iných sieťach, a ktorá sa snaží riešiť problémy ohľadom vecí, ako je kyber-šikana, atď. “

Bieber sa pripojí k hviezdam, ako Justin Timberlake a Ashton Kutcher, ktorí takisto využili ich osobnosť v investíciach do technologického priestoru. Kutcher medzi ostatnými investuje do spoločností, ako je Skype, Foursquare, Airbnb a Warby Parker. Timberlake má svoj podiel v sociálnej sieti MySpace.

Bieber má v súčasnosti 46,5 miliónov nasledovateľov na sieti Twitter, čo je viac, než ktokoľvek iný na svete (s výnimkou jeho kolegyne – speváčky Katy Perry).

( Súvisiace: Ako tento amatérsky investor premenil 20 000 dolárov na 2 milióny )

Firma RockLive nikdy nepoužila tradičné marketingové metódy – žiadnu PR firmu, alebo tlačové správy, keďže namiesto toho spolieha na digitálnu reklamu od užívateľov (svojich predchádzajúcich hier). RockLive v súčasnosti vo forme celkových počiatočných finančných prostriedkov získala 2,7 miliónov dolárov a začala svoju pôsobnosť na poli firiem rizikového kapitálu. teda svoje prvé kolo financovania od inštitucionálnych investorov.

Zdroj: Pioneer Press

Facebook komentár