SoftBank_vyhladava_slubne_startupy_po_celom_svete_2017

Fond o objeme 100 miliárd amerických dolárov – SoftBank Vision Fund získal veľkú pozornosť, vďaka svojim rozsiahlym objemom investícií do startupu okolo softvérovej aplikácie Slack a ďalšieho startupu z oblasti pracovných priestorov – WeWork.

Avšak japonský konglomerát má pod svojimi krídlami aj ďalšiu jednotku, ktorá sa snaží nájsť sľubné firmy v rannom štádiu – SoftBank Ventures Korea.

Napriek svojmu názvu ako spoločnosť z rizikového kapitálu zvažuje a investuje do začínajúcich podnikov po celom svete. V roku 2000 investovala do takmer 200 startupov (začínajúcich podnikov). Jej portfólio zahŕňalo singapurský online obchod s potravinami – RedMart a indonézsky internetový trh – Tokopedia.

JP Lee, ktorý je partnerom a výkonným riaditeľom spoločnosti SoftBank Ventures Korea poznamenal: “Predtým sme sa zameriavali len na Kóreu, ale v súčasnosti sa pozeráme na každý startup po celom svete. Máme investičné portfólio spoločnosti v juhovýchodnej Ázii, desiatky startupov v Singapure, Indonézii, dokonca máme investície aj v USA a Izraeli.”

Súvisiace: Najväčší investičný fond pre technológie získal $ 93 miliárd

Lee dodal, že jednotka rizikového kapitálu vyhľadáva startupy, ktoré na poskytovanie služieb využívajú technológie, napríklad aj umelú inteligenciu.

Ďalej poznamenal: “To, no čo sa pozeráme, sú skôr aplikácie v oblasti umele inteligencie a konkrétne hľadáme platformy služieb, ktoré by mohli zrýchliť rast trhov,” … “Takže hľadáme podnikateľov, ktorí môžu prísť s podobnými nápadmi pre využitie technológií – nie nevyhnutne v oblasti samotných technológií.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, WSJ

Facebook komentár