Vyrobca_elektrickych_motoriek_ziskal_27_milionov_2017

Alta Motors – výrobca motoriek so sídlom v Kalifornii odpredal prioritné akcie v hodnote 27 miliónov dolárov, ako súčasť získavania financií, čo mu umožní docieliť zvýšenie produkcie elektrických motocyklov.

Alta Motors vo vyhlásení uviedla: “Kombinovaná rada akcií typu B a C bola ponúknutá v predaji, ktorý viedla spoločnosť rizikového kapitálu Grassy Creek Ventures a zahŕňala spoločnosti privátneho kapitálu ako Mountain Nazca a Boba Foxa, ktorý je zakladateľom spoločnosti Fox Racing Shox.” Firma už predtým získala vo forme financovania 16,2 milióna dolárov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Alta Motors, Marc Fenigstein povedal: “Toto kolo financovania prichádza v čase, ako je vidno silnejúcu konkurenciou medzi výrobcami motoriek, od firiem ako Polaris Industries, Energica Motor a Lightning Motors, kde všetky spomínané ponúkajú motorky na elektronický pohon. Dvojkolesové dopravné prostriedky aktuálne tvoria len zlomok, z viac ako $ 125 miliardového globálneho trhu ľahkých vozidiel, ale dopyt po nich sa chystá navýšiť, ako súčasť prechodu od vozidiel, ktoré spaľujú fosílne palivá, najmä pre zníženie znečistenia.”

Fenigstein vo vyhlásení ďalej uviedol: “Keďže tradičný automobilový priemysel stráca na sile, pre nás ale aj pre priemysel sa jedná o kľúčový moment; kde sa snažíme o prelomenie bariér v skladovaní, pohonného ústrojenstva a konštrukcii.”

Súvisiace: BMW predstavila elektrický skúter budúcnosti

Spoločnosť bude používať nové prostriedky na zvýšenie distribúcie a výrobu svoje motorky na elektrický pohon – Redshift, ktorá bude sebestačnou. Fenigstein v rozhovore ďalej poznamenal, že spoločnosť vyvinula batériu, ktorá viem uložiť viac energie na kilogram, ako ktokoľvek iný v trhu ľahkých elektrických vozidiel.

Alta Motors taktiež vymenovala nových členov predstavenstva vrátane Travisa Bradforda, ktorý je profesorom na Kolumbijskej Univerzite a prezidentom Prometheovho Inštitútu pre udržateľný rozvoj a Hectora Sepulvedu, ktorý je partnerom v spoločnosti rizikového kapitálu – Mountain Nazca.

 AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár