Dôvera investičných firiem rizikového kapitálu v Silicon Valley v prvom štvrťroku 2015 mierne poklesla. To vyplýva z výsledku indexu dôvery firiem špekulatívneho kapitálu v Silicon Valley. Od posledného štvrťroka kedy dosiahol úroveň 3,93, celková dôvera prepadla na 3,81 z 5 celkových, avšak je aj tak stále vyššia ako 11-ročný priemer vo výške 3,72.

Hlavnými dôvodmi poklesu sú rastúce obavy o nadhodnotenie v oblasti rizikového kapitálu, spolu s rastom alternatívnych zdrojov financovania. 

Súvisiace: Stážisti v Silicon Valley majú plat 7000 dolárov za mesiac

V Q1 2015 mali tieto spoločnosti najvyššiu úroveň financovania rizikového kapitálu za 15 rokov. Podľa zvrejnenej správy vyplýva, kým tam bol ešte vidno hybnosť medzi odvetviami softvéru a fázou rozširovania podnikov s najvyššími úrovňami investícií rizikového kapitálu v 1. štvrťroku 2015, počet počiatičných verejných ponúk akcií (IPO), fúzií a akvizícií, ďalej bol aj vidno počet nových fondov rizikového kapitálu,

Súvisiace: 

Ako Kolumbia prešla z miesta vrážd na Silicon Valley Latinskej Ameriky
Silicon Valley je korunovaný jednotkou zoznamu trhu luxusných nehnuteľností

Napriek nízkej dôvere, investičné spoločnosti u  väčšiny opýtaných investorov rizikového kapitálu majú trvalú dôveru v blízkosti horizontov podnikateľského prostredia.

Výskum zrealizovaný profesorom Markom Cannicom na Univerzite v San Francisco mapuje 33 firiem rizikového kapitálu v San Franciscu, presnejšie Bay Area/Silicon Valley.

Tento index dôvery zo Silicon Valley poukazuje na názory profesionálnych investorov rizikového kapitálu a ich odhady na vysoko ziskové a rizikové podnikateľské prostredie v San Francisco, Bay Area pre najbližších 6 až 18 mesiacov.

Zdroj: WallStreetJournal

Facebook komentár