Floyd_Mayweather_sa_pripoji_k_exkluzivnemu_klubu_miliardarov_2017

Floyd Mayweather v sobotu vyhral “súboj peňazí” a aktuálne je pripravený vstúpiť do novej arény: klubu športovcov, ktorých majetok je vyšší ako jedna miliarda dolárov.

Očakáva sa, že Mayweather za boxerský zápas proti Conorovi McGregorovi, ktorého porazil v 10 kolách, zarobí viac ako 300 miliónov dolárov.

Boxerská superstar sa aktuálne môže pochváliť rekordom 50:0 (víťazstvá/prehry), vďaka čomu už z predošlých súbojov svojej kariéry zarobil 700 miliónov dolárov, medzi ktorými sú peniaze z vysielania, predaja lístkov, sponzorstva a finančných prostriedkov za víťazstvo.

Súvisiace: Prečo je duel Mayweathera a McGregora “súbojom o peniaze”

Leonard Ellerbe, ktorý je generálnym riaditeľom Mayweather Promotions uviedol: “Po tomto zápase by sa tak Mayweather mal spojiť s Michaelom Jordanom a Tigerom Woodsom, čím bude patriť medzi prvými troch športovcov, ktorí získali majetok o rozsahu viac ako 1 miliardy dolárov.“

Ellerbe dodal: “Nemyslím si, že sa jedná o slabý výkon kariéry.”

Jordan počas svojej kariéry zarobil viac ako 93 miliónov amerických dolárov. Mal však podpísaných niekoľko lukratívnych partnerstiev, vrátane celoživotnej dohody s firmou Nike.

Tieto dohody o podpore mu pomohli preniknúť do klubu miliardárov, rovnako ako jeho vlastníctvo basketbalového klubu Charlotte Hornets. V roku 2015 ho časopis Forbes prvýkrát zaradil do zoznamu miliardárov.

Tiger Woods sa taktiež v tomto exkluzívnom klube taktiež nachádzal – teda aspoň na nejaký čas.

V roku 2009 časopis Forbes odhadol, že jeho výhry a dohody o sponzorstve z Tigera Woodsa urobili miliardára.

Ale jeho majetok v posledných rokoch klesal. Woods od roku 2008 dokonca nevyhral žiadny významný turnaj.

Rozsiahly sexuálny škandál prinútil niektorých sponzorov, aby z ním rozviazali spoluprácu. Forbes v roku 2016 odhadol čistú hodnotu jeho majetku na úrovni 740 miliónov dolárov.

Existuje však aj jeden športovec, ktorý jasne povedal, že do tohto exkluzívneho klubu miliardárov chce patriť. Je ním LeBron James.

Súvisiace: Michael Jordan za rok zarobí viac peňazí, ako počas celej kariéry v NBA

Hráč NBA sa zdá byť dobre na ceste. Počas svojej hráčskej kariéry zarobil milióny a podpísal rôzne lukratívne dohody, vrátane celoživotnej dohody so spoločnosť Nike (v roku 2015). A tiež sa spriatelil s ďalším miliardárom a investorom Warrenom Buffettom.

Jamesov priateľ a obchodný partner zo školy – Maverick Carter, v roku 2007 povedal, že cieľ okolo Jamesovej miliardy dolárov sa skôr viaže na jeho investície, než na jeho športové príjmy a sponzorstvá.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, WSJ

Facebook komentár