FILE PHOTO: A one pound coin lies on a Union Flag in this picture illustration shot on May 3, 2017. REUTERS/Darren Staples/Illustration/File Photo

FILE PHOTO: A one pound coin lies on a Union Flag in this picture illustration shot on May 3, 2017. REUTERS/Darren Staples/Illustration/File Photo

Britská libra voči americkému doláru v stredu vzrástla po tom, čo britská premiérka Theresa Mayová v parlamente prežila hlasovanie o dôvere.

Britská libra (sterling) sa po výsledkoch obchodovala o 0,1 percenta vyššie na 1,2866 dolárov.

V priebehu dnešného dňa 325 britských zákonodarcov uviedlo, že majú dôveru vo vládu, zatiaľ čo 306 respondentov uviedlo, že nie.

Mayová očakávala, že prežije hlasovanie, ktoré prišlo deň po tom, čo parlament Veľkej Británie zmiatol zo stola navrhovanú dohodu, podľa ktorej mali opustiť Európsku úniu.

Táto porážka v utorok však zvýšila možnosť miernejšieho vystúpenia z EÚ. Goldman Sachs dokonca uviedla, že strata zvýšila šance že Brexit by mohol byť úplne zrušený.

Súvisiace:
Britániu zatiaľ kvôli Brexitu opustil $1 bilión
Firmy hovoria v súvislosti s Brexitom o “horore”

Jamie Dimon, ktorý je generálnym riaditeľom JP Morgan Chase, v stredu povedal, že tvrdý Brexit – čo znamená, že Veľká Británia opustí blok bez prístupu na jednotný trh EÚ – by bol pre krajinu katastrofou. Keď sa vyjadroval v Hospodárskom klube v New Yorku, povedal: “Briti jednajú naozaj nevhodne a bude to pre nich naozaj negatívne.”

Pozrite sa na graf, ktorý ukazuje, ako ktoré strany hlasovali o dohode o brexitu a ako dnes, v prípade vyslovenia nedôvery vláde.

 AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Facebook komentár