Luxusna_znacka_Gucci_opat_nabera_na_sile_2016

Investori si počas tohto týždňa uvedomili, čo pre zákazníkov z oblasti módy znamenala značka po celé mesiace: Gucci opäť naberá na svojej sile.

Akcie materskej spoločnosti Gucci – Kering počas tohto týždňa v Paríži vzrástli až o 10% po tom, čo spoločnosť oznámila vynikajúce výsledky za posledný štvrťrok.

Gucci, ktorá je najviac výnosnou divíziou spoločnosti, za tretí štvrťrok oproti minulému roku ohlásila rast tržieb o 18% na 1,1 miliardy eur (1,2 miliardy amerických dolárov).

Kreatívny riaditeľ značky Gucci – Alessandro Michele, spolu s generálnym riaditeľom (CEO) Marcom Bizzarrim pripisujú ako dôvod oživenia značky svojim nástupom do svojich pozícií, od začiatku roku 2015.

Súvisiace: Aký luxus nakupujú veľmi bohatí? Automobily a len automobily!

Spoločnosť Gucci stojí v ostrom kontraste voči iným značkám z oblasti luxusu, ktoré čelia poklesu v období, kedy cestovný ruch v Európe čelí prepadom, po množstve rozsiahlych teroristických útokov.

Nedávna správa od poradenskej spoločnosti Bain & Company predpovedá, že celosvetové výdavky na luxusný tovar v tomto roku poklesnú o 1% na 249 miliárd eur.

CEO Gucci Marco Bizzarri a kreatívny riaditeľ Alessandro Michele oživili značku Gucci.

CEO Gucci Marco Bizzarri a kreatívny riaditeľ Alessandro Michele oživili značku Gucci.

Analytici akciových trhov, vďaka situácií značky Gucci navýšili ich očakávania ohľadom finančných výsledkov spoločnosti Kering.

Charmaine Yapová, ktorá je analytičkou so zameraním na maloobchodný trh v investičnej spoločnosti Jefferies poznamenala, že logo značky Gucci bolo prerobené a nové produkty medzi jej zákazníkmi získali na popularite – ako napríklad nové kabelky Dionysus.

“Jedná sa o nový symbol značky Gucci.”

Luxusna_znacka_Gucci_opat_nabera_na_sile_2016_Dionysus

Gucci Dionysus

Yapová je optimistickou, keďže značka Gucci je dostatočne silná, aby obstála skúške v časoch, keďže oblasť módy môže byť nestálou.

“Gucci má silnú značku a v blízkej budúcnosti sa jej aj naďalej bude dariť.”

Súvisiace: Najväčšie svetové trhy luxusu pre rok 2015

Silný výkon značky Gucci a nárast online predajov ostro kontrastuje s poklesom predajov, menšej sesterskej značky – Bottega Veneta, ktorá je tiež vo vlastníctve materskej skupiny – Kering.

Tržby značky Bottega Veneta v poslednom štvrťroku poklesli o 9% na 294 miliónov eur.

Kering taktiež vlastní značky ako Puma a Yves Saint Laurent.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, WSJ

Facebook komentár