Ako_sa_dari_luxusnej_skupine_LVMH_2017

Luxusná párty sa v týchto dňoch zmierňuje. Avšak v prípade LVMH sa jej darí naozaj dobre.

LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton na začiatku tohto týždňa oznámil rast organických predajov, ktorý prekonal očakávania v troch mesiacoch, ktoré skončili 30. septembrom.

Parfumy a kozmetika dosiahli výnimočné výsledky, s rastom organických predajov v treťom štvrťroku o 17 percent. To je významný nárast, dokonca nad očakávania analytikov, ktorí odhadovali 9-percentný nárast, čomu čiastočne pomohlo spustenie modelu Rihanna Fenty Beauty v reťazci spoločnosti LVMH – Sephora. Módnym doplnkom s vysokou maržou a koženým tovarom sa taktiež darilo, čo prinieslo organický nárast o 13 percent v porovnaní s očakávaniami o 9-percentní navýšenie. Iba divízia vín a liehovín v rámci LVMH očakávania nedosiahla.

Ako_sa_dari_luxusnej_skupine_LVMH_2017_graf

Luxusné značky sa v uplynulom roku tešili pozoruhodným zmenám v bohatstve jednotlivcov, keďže uvoľnenie obmedzeného dopyt čínskych spotrebiteľov opäť vyvolalo chuť, na všetko od kabeliek značky Louis Vuitton až po mokasíny značky Gucci. Ale ako poznamenal Gadfly, život v oblasti luxusu bude čoraz náročnejší.

Rast predajov sa aktuálne porovnáva s obdobím z pred roka, kedy sa podmienky začali zotavovať. To sa v nadchádzajúcich mesiacoch stane čoraz výraznejším, čo znamená tvrdšie medziročné porovnanie. Medzitým európske skupiny z oblasti luxusu zároveň čelia protivetru z dôvodu silného eura. LVMH uviedla, že v treťom štvrťroku zaznamenala negatívny dopad z menových pohybov, na úrovni 5%.

Budúcnosť

Spoločnosť LVMH pokračuje v rozširovaní predajov, ale zároveň spoločne so zvyškom luxusného priemyslu čelí ťažším obdobiam.

Avšak pozícia LVMH v móde a kožiarskych tovaroch je naozaj silná, rovnako ako aj v oblasti krásy, o ktorých sa nezdá, že by strácali na sile, aj napriek niekoľkým veľmi silným rokom ktoré boli v oblasti kozmetického priemyslu dosahované. Táto spoločnosť by tak mala byť v dobrej pozícii aj naďalej, vďaka čomu by mala viedieť odolávať podmienkam na trhu. Štruktúra tohto luxusného konglomerátu ponúka užitočnú diverzifikáciu a taktiež môže pôsobiť ako systém včasného varovania pre celú skupinu, keďže jedná časť podniku môže vedieť zistiť blížiace sa problémy. Zároveň aj integrácia Christian Dior Couture, ktorú LVMH získala začiatkom tohto roka, tento fakt ešte len podporí.

Nie je divu, že pomer ceny na budúce výnosy sa u spoločnosti LVMH blíži k pomeru konkurenčnej skupiny – Kering, ktorého značka Gucci sa práve teraz teší pozoruhodnému oživeniu.

Ako_sa_dari_luxusnej_skupine_LVMH_2017_graf_1

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj:Bloomberg, WSJ

Facebook komentár