Rusky_knaz_prezentoval_luxusnym_zivotnym_stylom_na_Instagrame

Keď premýšľate o kňazovi, okamžite si predstavíte muža v bielom rúchu alebo aspoň v skromnom odeve. Pre naše (a veľké množstvo Instagramových užívateľov) prekvapenie však konkrétny farár z Ruska nosil a vlastnil niekoľko luxusných kúskov oblečenia, ktoré rád zverejnil na svojom účte sociálnych médií.

Kňaz Vyacheslav Baskakov, patriaci do regiónu Tver, v blízkosti Moskvy nedávno vyvolal polemiku pre to, ako sa prezentoval v oblečení luxusných firiem, vrátane kabelky značky Louis Vuitton a topánok Gucci. Po rýchlom rozpútaní negatívnych komentárov si príspevky zo svojho účtu vymazal, no napriek tomu upútali pozornosť ruskej pravoslávnej cirkvi. Cirkevný orgán po rozpútaní diskusií Baskakova vyšetroval a môže mu čoskoro udeliť pokarhanie. Už v roku 2012 bol vedúci ruského pravoslávneho cirkevného patriarchu – Kirill odsúdený za to, že na fotografiách nosil drahé náramkové hodinky značky Breguet.

Súvisiace: Putinov hovorca mal na sebe naozaj veľmi luxusné hodinky

Avšak v pripomienkach k nedávnemu zneucteniu Baskakova, Alexander Volkov, hovorca patriarchu Kirila, poznamenal: “Život kňaza nemôže byť rozdelený medzi osobný a verejný a žiaden duchovný sa nemôže správať ako kňaz v cirkvi od rána do obeda a inak od obeda do večera.” Baskakov na druhej strane prosil o ľútosť, keď povedal, že bude znášať pokánie a svoj účet na Instagrame zruší.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Dmarge

Facebook komentár