Muzeum_Louvre_v_Parizi_dosiahlo_v_roku_2018_rekordny_pocet_navstevnikov

Beyoncé a Jay-Z z dôvodu svojho hudobnému videoklipu “Apesh*t” vyvolali určitý druh kontroverzie, ale rozhodne motivovali verejnosť k návšteve múzea Louvre v Paríži.

“Musée du Louvre v roku 2018 dosiahlo rekordný 10,2 milióna návštevníkov – čo v porovnaní s rokom 2017 predstavuje nárast o 25 percent”, … “Žiadne iné múzeum na svete sa nikdy nezaznamenalo tak výraznú zmenu.”

 

Múzeum rozhodne uznáva slávu, ktorá bola vytvorená na základe Cartersovho (Jay-Z) hudobného videa, ktoré je pripisované rekordnej účasti. Krásne natočený klip v priestore 60 000 metrov štvorcových, video zobrazuje množstvo vecí od veľkolepej zbierky inštitúcie, vrátane Mona Lisy od Leonardo da Vinciho, maliarske dielo Pietà od Rossa Fiorentina ako aj Méloskú Venušu.

Múzeum zaznamenalo výrazný nárast zahraničných návštevníkov – takmer tri štvrtiny celkového počtu návštevníkov – väčšinou zo Spojených štátov, Číny, iných európskych krajín a Brazílie.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Buro247

Facebook komentár