Hudobný magnát Jay-Z kúpil to, čo by sa dalo označiť ako spoločnosť s najtrblietavejším šampanským na svete, ktoré sa predáva v takmer 80. krajinách – Armand de Brignac.

Spoločnosť Armand de Brignac, ktorá predáva svoje lesklé zlaté fľaše šampanského jednotlivo za zhruba 300 dolárov, je už dlho obľúbenou značkou tohto umelca a v jednom zo svojich hudobných videí v roku 2006 bola označená značkou prominentov.

Jay-Z  je často vidieť na fotkách kde si tento nápoj s jeho manželkou Beyonce Knowlesovou vychutnávajú. Majiteľ tejto značky – v New Yorku založená spoločnosť Sovereign Brands potvrdil predaj počas tohto týždňa. Cena dohody nebola zverejnená.

Súvisiace: Vzácna whisky Macallan vydražená za 628 205 dolárov

Šampanské, taktiež nazývané “Ace of Spades” je vyrobené a predávané z rodinnej vinice vo Francúzsku, ktorá dosahuje jej korene späť do roku 1763. Spoločnosť zamestnáva menej ako 20 osôb.

Jay Z býval obrovský fanúšikom Cristal, ale to sa v roku 2006 zmenilo, kedy The Economist publikoval pohŕdavé komentáre od hlavy spoločnosti, ktorá produkuje šampanské – Frederic Rouzaud.

Rouzaud v denníku The Economist keď sa ho opýtali, či predstavitelia hip-hopu nepoškodzujú túto luxusnú značku poznamenal: “Čo môžeme robiť? Nemôžeme zakázať ľuďom, aby ho kupovali.”

Keď Jay Z počul tieto vyjadrenia, tak okamžite prestal popíjať Cristal a rýchlo prešiel k Armand de Brignac.

Súvisiace: Bývalý tréner Manchester United predáva kolekciu vín za $ 5 miliónov

Vo svojej knihe 2010 Decode poznamenal: “Použili sme svoju značku ako označiť luxus a keď sme ich zmienili, vždy dostávali zakaždým reklamu zadarmo a oni to nakoniec zosmiešnili,” .. “Chceli sme im poskytnúť určitú prestíž. Ale oni to tak nevideli.”

44-ročný Newyorčan s pôvodným menom Shawn Carter sa preslávil vďaka svojej hudbe a teraz má väčšie podnikateľské záujmy v sektoroch módy, zábavy a športu.

Taktiež vlastní malý reťazec luxusných športových barov s názvom 40/40 Club a založil svoju vlastnú odevnú značku Rocawear, ktorú neskôr predal.

Forbes ho zaradil medzi najvplyvnejšie celebrity na svete, spolu s Oprah Winfreyovou a LeBronom Jamesom. Jeho manželka Beyonce sa však dostala na vrcholy rebríčka časopisu Forbes a nedávno bola menovaná najviac zarábajúcou ženou v hudobnom priemysle potom, ako v roku 2014 zarobila 115 miliónov dolárov.

Súvisiace: Diddy je súčasťou spoločného podniku luxusnej tequily DeLeon s firmou Diageo

Jay Z však nie je jedinou celebritou, ktorá vstúpila do podnikania s alkoholom. Rapper Sean Combs v januári roka 2014 kúpil 50 percent značky tequily Deleon, ktorej fľaša sa predáva v rozmedzí 150 až 200 dolárov za fľašu.

Iní dokonca zašli tak ďaleko, že vyrábajú vlastné značky alkoholických nápojov. Spevák Justin Timberlake vyvinul značku s označením 901 Tequila, zatiaľ čo herečka Drew Barrymore v roku 2012 predstavila značku vína so značkou Barrymore Wines.

Zdroj: DailyMail, BusinessWeek

Facebook komentár