Navstevnost-stranky-na-zrusenie-predplatneho-Spotify-stupa

Návštevnosť stránky na zrušenie služby Spotify Premium v posledných týždňoch razantne vyskočila, pretože spoločnosť zaoberajúca sa streamovaním pesničiek a podcast-ov čelí vlne odporu v súvislosti s podporou podcastera Joe Rogana.

Analytická firma SimilarWeb v polke tohto týždňa pre CNN uviedla, že v jej najnovšom súbore údajov návštevnosť stránky na zrušenie účtu zaznamenala medzi-týždenný nárast až o 196 %.

Táto množinu údajov porovnávala návštevnosť z týždňa od 17. januára s návštevnosťou z týždňa od 24. januára. V týždni od 17. januára bolo zaznamenaných 39 924 návštev stránky. V týždni od 24. dňa bolo zaznamenaných 118 168 návštev.

Navstevnost-stranky-na-zrusenie-predplatneho-Spotify-stupa-graf

Hovorcovia spoločnosti Spotify sa k žiadosti o komentár zatiaľ nevyjadrili.

Mesačné poplatky za službu Spotify Premium začínajú na úrovni 9,99 dolárov a dosahujú až 15,99 dolárov v rámci rodinnej tarify. Existuje aj bezplatná verzia. Spoločnosť vo svojej najnovšej správe o zárobkoch uviedla, že dosiahla 180 miliónov platiacich predplatiteľov, čo znamená, že aj keby všetky nedávne návštevy stránky predstavovali skutočné zrušenie jej plateného produktu, pravdepodobne by to nespôsobilo veľké škody. A neexistuje spôsob, ako si byť istý, aspoň zatiaľ, koľko z týchto návštev na stránke zrušenia, skutočne viedlo aj k reálnemu zrušeniu.

Napriek tomu je zvýšená návštevnosť tejto stránky pozoruhodná.

Seema Shah, ktorá vedie výskumný tím v rámci SimilarWeb, poznamenal, že niečo také v histórii Spotify ešte nevidela.

Ďalej uviedla: “Predstavuje to obrovský skok,” … “Znamená to, že ľudia boli z týchto záležitostí rozhorčení a okamžite zakročili. Uvidíme, či to bude aj naďalej stúpať.”

Táto návštevnosť, ktorá nepreukázala žiadne známky spomalenia, by sa tiež mohla zvýšiť, pretože Rogan bude aj naďalej čeliť kritike za to, že pred rokmi v epizódach „The Joe Rogan Experience“ používal nadávky rasového charakteru.

Súvisiace: Spotify konečne reaguje na odchod umelcov. Bude to stačiť?

Rogan, ktorého zmluva so Spotify má hodnotu 100 miliónov dolárov, sa v sobotu ospravedlnil za to, že v sobotu použil nadávky, a priznal vlastnú nepripravenosť a neinformovanosť.

Daniel Ek, výkonný riaditeľ spoločnosti Spotify, sa navyše v nedeľu večer pokúsil potlačiť kontroverziu tým, že zamestnancom povedal, že jeho tím hovoril s Roganom a že epizódy boli odstránené z knižnice platformy. Ek tiež uviedol, že takéto vyjadrenia nereprezentujú hodnoty spoločnosti Spotify.

Kontroverzie však spoločnosť stále zostávajú.

Neil Young, ktorý upozornil na antivakcinačnú rétoriku v Roganovom podcaste stiahnutím celej svojej knižnice zo Spotify, tento týždeň vyzval ďalších umelcov, aby opustili platformu.

Počiatočné rozhodnutie Younga prišlo po tom, čo skupina viac ako 250 vedcov, lekárov, zdravotných sestier a výskumníkov napísala otvorený list spoločnosti Spotify, aby upozornila na dezinformácie a konšpiračné teórie o Covid-19, ktoré Rogan propaguje vo svojom podcaste.

Young taktiež povzbudil zamestnancov spoločnosti Spotify, aby odišli zo spoločnosti skôr, ako im to „zožerie dušu“.

Young poznamenal: “Buďte slobodní a vydajte sa na pozitívnu cestu.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár