Spotify_ma_takmer_2_krat_tolko_preplatitelov_ako_Apple_Music

  • Spoločnosť Spotify uviedla, že má 71 miliónov platiacich predplatiteľov, čo podľa jej názoru predstavuje dvojnásobný počet predplatiteľov ako Apple Music.
  • Obe služby stoja 9,99 dolárov/mesiac.
  • Percento platiacich zákazníkov spoločnosti Spotify, ktorí zrušili svoje predplatné, sa od roku 2015 znížilo, čo naznačuje, že neprechádzajú k Apple Music ani k iným konkurentom.

Spoločnosť Spotify počas tohto týždňa podala žiadosť o verejnú emisiu akcií, keďže sa snaží konkurovať streamingovej službe Apple Music.

Zdá sa, že Spotify má viac ako 2-násobok platiacich používateľov ako Apple Music, dokonca aj menej užívateľov programu Spotify každoročne odchádza.

Podľa podania pre emisiu akcií (F-1) spoločnosť Spotify uviedla, že k 31. decembru 2017 mala 159 užívateľov mesačne a 71 miliónov predplatiteľov. To je takmer dvojnásobok predplatiteľov ako Apple Music – jej najväčším konkurentom, ktorý má celosvetovo 36 miliónov predplatiteľov.

Spotify v podaní uviedla: “S našou prítomnosťou v 61 krajinách a teritóriách naša platforma k 31. decembru 2017 dodahovala 159 miliónov MAU (mesačných aktívnych užívateľov) a 71 miliónov predplatiteľov, čo podľa nášho názoru je takmer dvojnásobkom rozsahu našej najbližšej konkurencie – Apple Music.” Obe služby ponúkajú základný balík služby za 9,99 dolárov na mesiac.

Podanie tiež ukázalo, že miera s akou preplatitelia služby Spotify rušia svoje predplatné – každoročne klesá, čo naznačuje, že Spotify nestráca zákazníkov z dôvodu konkurencie od Apple Music ani inej konkurencie. Vo štvrtom štvrťroku roka 2015 (rok kedy sa spustila Apple Music), spoločnosť Spotify zaznamenala odliv o objeme 7,5%. Do roku 2017 to sa jednalo už iba o 5,1%.

Súvisiace: Streaming začal generovať väčšinu tržieb hudobného priemyslu

Spotify tiež tvrdí, že je presvedčená, že iniciatívy ako Family Plan a Student Plan, ktoré ponúkajú mesačné predplatné pre rodiny a študentov za zníženú cenu, spôsobia, že počet zrušení v priebehu času bude ďalej klesať.

Zatiaľ čo Apple môže celkovo zaostávať za Spotify, stále získava rýchle na obľube. Podľa časopisu The Journal sa očakáva, že Apple Music počas letných mesiacov v USA predstihne Spotify. Apple Music je k dispozícii v 114 krajinách, zatiaľ čo Spotify je k dispozícii iba v 61 krajinách.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár