Giovanni Contardi.

Giovanni Contardi.

Taliansky umelec Giovanni Contardi nie je úplným kubistom, ale svoje meno vytvára štýlom, ktoré je formou jeho umenia mimoriadne zložité. 24-ročný Contardi premieňa stovky rubikových kociek do veľkých portrétov s podobizňou osobností ako LeBron James, Rihanna a Justin Timberlake.

View this post on Instagram

@kingjames ~ 720 Rubik’s Cubes 🏀 Wanna see more sport related artworks? Let me know :) Also sorry for the left image, forgot to cover the lamp before shooting it 📸 #rubikscube #lebronjames

A post shared by Giovanni Contardi 🇮🇹 (@jvenb) on

Prvý portrét z rubikových kociek, ktorý Contardi predal – speváčku Amy Winehouse – mu zarobil okolo 5 000 dolárov. Ale najvyššia cena, ktorú doteraz zaplatil zákazník za jeho portréty je 29 000 dolárov. Počas minulého roka súkromný kupec si objednal portrét, pretože podľa Contardiho “chcel prekvapiť svoju ženu na Vianoce.”

“Všetky reálne rubikove kocky sú ručne vyrobeným obrazom a to zaberie naozaj veľa hodín práce.”

Contardimu dokončenie každého neuveriteľne realistického portrétu zvyčajne trvá “najmenej tri alebo štyri týždne”, kde väčšina zahŕňa plánovanie návrhu, keďže vo svojom “puzzle“ používa šesť farieb (šiestich strán Rubikovej kocky), ktoré sa skladá z bielych, červených, modrých, oranžových, zelených a žltých štvorčekov.

Contardi rád vytvára portréty, zvyčajne založené na existujúcich fotografiách celebrít, pretože podľa jeho vyjadrení má “vášeň pre výrazy tváre, a tak som vždy tak trochu hral s výrazmi tváre a naozaj mi záleží na tom, aby som ich mohol urobiť skutočnými a dokonca len za pomoci farieb rubikových kociek.”

Akonáhle je vizuál Contardiho portétu kompletne naplánovaný, poznamenal, že je čas pohrať sa s rubikovými kockami a to mu dokonca zaberie len dve hodiny, než vytvorí portrét v plnej veľkosti zo stoviek rubikových kociek, ktoré otáča a otáča, až kým sa nezmení. Dostane tak presný vzor farebných štvorcov, ktoré potrebuje.

Portrety_tohto_mladeho_umelca_z_rubikovych_kociek_stoja_tisice_dolarov_1

Contardi je viac než znalý pri riešení vhodného nastavenia rubikových kociek, pretože sa s nimi hrá už zhruba jedno desaťročie. V skutočnosti súťažil v súťažiach ako je “speedcubing” – kde sa ľudia behom niekoľkých sekúnd snažia správne poskladať rubikove kocky – a dokonca skončili na druhom mieste v Majstrovstvách sveta – World Rubik’s Cube Championship – v roku 2011.

Contardi dokonca vie správne poskladať rubikovu kocku (v priemere) za menej ako 10 sekúnd.

Ešte na strednej škole v Taliansku si Contardi uvedomil, že by svoje nadanie v rubikových kockách mohol využiť na kreatívne účely. Prvý taký portrét v plnej veľkosti, ktorý vytvoril, bol verziou ikonickej maľby Edvarda Muncha, “The Scream”, ktorú vytvoril pre projekt na strednej škole – takmer pred siedmimi rokmi, pomocou viac ako 900 rubikových kociek.

Po škole sa Contardi presťahoval do Austrálie, kde niekoľko rokov pracoval ako pražič kávy v kaviarni v Melbourne a pokračoval v tom, čím sa jeho umenie s rubikovými kockami dostalo na vedľajšiu kolaj. Potom ako začal so zverejňovaním svojich portrétov na sociálnych médiách si začal získavať pozornosť, keď zverejnil svoje portréty celebrít ako Will Smith a Dwayne “The Rock” Johnson.

V súčasnosti Contardi stále používa sociálne médiá na zverejňovanie obrazov svojich prác a na Instagrame má takmer 350 000 followerov. Aktuálne predáva portréty za tisíce dolárov a má svoje zastúpenie v galérií umenia na Manhattane – Galéria 104 , kde boli jeho práce nedávno vystavené.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár