ISIS “cenník” sa prvýkrát objavil zhruba pred ôsmimi mesiacmi a presne sa o ňom nevedelo, či je reálnym.

Brožúra popisuje presné nákladov pre kupcov detí, mladých dievčat a žien, ako sexuálnych otrokýň. Od tej doby už bolo potvrdené, že tento cenník bol naozaj reálnym.

Myšlienka na predaj ľudských bytostí, ako otrokov je odpornou pre väčšinu ľudí a predaj niekoho, ako sexuálnych otrokýň je nevýslovne strašnou, ale zvrhlá ideológia islamského štátu, si myslí, že je to absolútne v poriadku.

Súvisiace: Saudská Arábia stavia 1 000 km “Čínsky múr”, ako ochrana pred ISIS

Tento cenník skupiny ISIS bol rozosielaný pre možné získanie potešenia svojich vlastných bojovníkov, rovnako ako bohatých jednotlivcov z Blízkeho východu. Zatiaľ čo “ceny” sú uvedzané v presných sumách, ale skutočné náklady na jednotlivé otroka sú často oveľa vyššie a môžu predstavovať úroveň až niekoľkých tisíc dolárov.

Bojovníkov islamského štátu (džihádisti) si najviac cenia deti od prvého do deviateho roku života, platia za ne 165 dolárov. Táto suma platí aj pre malých chlapcov. Dospievajúcé dievčá sa predávajú za 124 dolárov a ženy vo veku nad 20 rokov sú ešte lacnejšie.

Úradníčka OSN Zainab Bangura uviedla, že pri svojej návšteve Iraku, v apríli tohto roku, sa jej dostala do rúk kópia brožúry Islamského štátu, ktorá obsahovala ponúkané ceny za ženy a deti. Zoznam mal pochádzať z doby spred ôsmych mesiacov.

Súvisiace: Prečo je nová mena ISIS odsúdená na neúspech?

Bangura ďalej uviedla: „Jedna dievčina môže byť predávaná a kupovaná piatimi, alebo šiestimi rôznymi mužmi. Džihádisti často predávajú dievčatá ich rodinným príslušníkom za tisíce dolárov.“

Je smutné, že to nie je prvýkrát, kedy sa hovorí využití žien skupinou ISIS, ako otrokov. V roku 2014 táto skupina rozposielala informačnú brožúru ohľadom k prístupu ohľadom týchto otrokýň.

Zdroj: Bloomberg, The Independent

Facebook komentár