Ferruccio Ferragamo.

Ferruccio Ferragamo.

Ferruccio Ferragamo, ktorý je predsedom spoločnosti pre luxusné oblečenie a doplnky Salvatore Ferragamo vylúčil predaj značky.

Ferragamo počas víkendového vyhlásenia vrámci módnej prehliadke značky v Miláne s kolekciou jeseň-zima uviedol: “Som do tejto spoločnosti zamilovaný a nie je na predaj,” … “V tejto značke je veľa energie. Máme veľa plánov, ktoré prichádzajú, aby sa táto energia stala pozitívnou správou a to už v nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch. ”

Spoločnosť v piatok podporila návrhárku dámskych odevov – Paula Andrew, aby dohliadala na celú značku ako kreatívny riaditeľ, čo je krokom ktorý generálna riaditeľka Micaela Le Divelec Lemmi nazvala “prirodzenou evolúciu”.

Le Divelec Lemmi, ktorá je bývalou finančnou riaditeľkou značky Gucci vo vlastníctve spoločnosti Kering, ktorá v priebehu minulého roka prevzala firmu Ferragamo ďalej poznamenala: “Cieľom je posilniť koherentnosť a dôslednosť celej značky.”

Má v pláne zvýšiť viditeľnosť módnej kolekcie v obchodoch a vytvoriť tak pre zákazníkov väčší zážitok.

Online konkurencia

Hodvábné šatky značky Ferragamo a topánky Vara sú už dlhé roky pre ženy s oblasti pracovného prostredia a vyššej spoločnosti známe, ale značka sa snažila získať viditeľnosť aj v online svete a zviditeľniť sa aj medzi mladými zákazníkmi z luxusu. Od roku 2016 sa jej nedarí zachytiť poslednú vlnu čínskeho dopytu, ktorý posilnil konkurenčné značky ako Gucci a LVMH Louis Vuitton.

Akcie od svojho vrcholu v roku 2015 klesli o 43 percent, ale v októbri čelili nárastu kvôli špekuláciám, že zakladajúca rodina bude otvorenejšia prevzatiu po smrti Wandu Ferragama, vo veku 96 rokov.

Andrew po ohlásení uviedol: “Máme veľmi lojálnu zákaznícku základňu, ktorú nemôžem ignorovať,” … “Musím sa im venovať, kým sa pokúsime zaujať aj novú generáciu.”

Predaje v minulom roku pri konštantných výmenných kurzoch klesli o 1,8 percenta, zatiaľ čo výkonnosť veľkoobchodu klesla, avšak čínske maloobchodné tržby spoločnosti Ferragamo v poslednom štvrťroku vyskočili o 7,6 percenta, čo naznačuje potenciál možnej zmeny trendu. Spoločnosť svoje nadchádzajúce výsledky oznámi 12. marca.

Na výstave v sobotu Andrew predstavila klasické štýly, ako sú jazdecké topánky, opaskové kabáty a blejzre pozdĺž položiek zameraných na módnejšie sústredenú súpravu, ako sú bundy v svetlej modrej koži a tartanu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár