Michael_Kors_kupuje_Jimmy_Choo_za_1_2_miliardy_dolarov_2017

Luxusná značka topánok Jimmy Choo si našla nového majiteľa.

Spoločnosť Michael Kors dnes uviedla, že za firmu Jimmyho Choo zaplatí v hotovosti 896 miliónov libier (1,2 miliardy dolárov).

John Idol, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Michael Kors vo vyhlásení uviedol: “Veríme, že Jimmy Choo je v budúcnosti pripravená na zmysluplný rast a naša spoločnosť sa zaviazala k podpore sily tejto značky, ktorú Jimmy Choo za posledných 20 rokov vybudovala.”

Súvisiace: Prečo akcie luxusnej firmy Jimmy Choo vzrástli?

Akcie spoločnosti Jimmy Choo po týchto správach v londýnskom obchodovaní vzrástli o viac ako 17%.

Táto dohoda je najnovším príkladom konsolidácie, ktorá prebieha v oblasti luxusného priemyslu. Mala by skupine Michael Kors pomôcť diverzifikovať jej produktové rady a zároveň zvýšiť jej ázijské predaje.

Pedro Aguilar, ktorá je analytikom v spoločnosti Euromonitor International poznamenal, že spoločnosť Jimmy Choo predovšetkým profitovala z expanzie návrhárskej pánskej obuvi. Ďalej povedal, že maloobchodný predaj v posledných rokoch vysoko kvalitných pánskych topánok prekonal porovnateľné výrobky pre ženy.

Najväčší akcionár Jimmy Choo – JAB Holding poznamenal, že uzavretie dohody podporuje. Skupina JAB má taktiež veľké investície aj v ďalších luxusných a módnych značkách vrátane francúzskeho výrobcu parfumov – Coty.

Spoločnosť Jimmy Choo, ktorá bola založenou v roku 1996 bývalou editorkou časopisu Vogue – Tamari Mellonovou a návrhárom Jimmy Choo prišla v apríli s vyhlásením, že chystá svoj odpredaj.

Táto značka je veľmi populárnou medzi ženskými módnymi návrhárkami a jej pár topánok Stiletto sa môže ľahko predať za viac ako 1 000 dolárov.

Súvisiace: Luxusná značka Michael Kors uzavrie 100 až 125 obchodov

Je taktiež zameranou aj na pánske oblečenie a ďalšie príslušenstvo.

Jimmy Choo prvýkrát získala celosvetovú slávu, keď sa objavila vo filmoch a televíznych seriáloch vrátane “Sex v meste” a “Diabol nosí Pradu”.

Akcie spoločnosti Jimmy Choo sa v uplynulom roku zvýšil o viac ako 100% (v rámci pondelkového pohybu).

Graf akcií spoločnosti Jimmy Choo
Jimmy_choo

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, BBC

Facebook komentár