Rast_luxusnych_znaciek_zalozeny_na_virtualnej_realite_a_online

Posun v správaní spotrebiteľov prinútil niekoľko luxusných značiek zlepšiť svoju online prítomnosť a prijať nové technológie, pričom spoločnosti sú nadšené z príjmov vrámci elektronického obchodu.

Podľa správy spoločnosti McKinsey vrámci maloobchodného a spotrebného tovaru do roku 2022 budú e-shopy predstavovať 17% z celkového maloobchodného predaja.

V júli spoločnosť Cemtrex oznámila, že bude poskytovať zážitok rozšírenej reality pre sedem luxusných značiek, ktoré patria pod skupinu Richemont: systém Arcadium využijú mená ako Cartier, Jaeger-LeCoultre, Montblanc, Officine Panerai, Piaget, Vacheron Constantin a IWC Shaffhausen.

Rozšírená realita (AR) je jedným z možností útoku značiek na zvýšenie predaja pre spotrebiteľov v krátkom časovom horizonte.

Online influenceri

Ďalším trendom sú luxusní zákazníci, ktorí nejdú cestom nákupného mixu len vo forme online/offline a hľadajú inšpiráciu módy od vplyvných influencerov, vrámci sociálnych médií.

To znamená, že cesta za nákupom luxusu pre novú generáciu sa úplne zmenila na virtuálny zážitok. Mnoho luxusných značiek digitálnu prítomnosť pestuje, s cieľom vybudovať lojalitu k značke.

Výskum spoločnosti McKinsey naznačuje, že v súčasnosti dostupná technológia vo veľkom meradle by mohla pomôcť automatizovať viac ako 55% úloh, vrámci klasického obchodu s potravinami.

„Táto automatizácia by znížila predajné, všeobecné a administratívne náklady (PVA); rozšírila by skúsenosti zákazníkov a zamestnancov; a uvoľnila by finančné prostriedky na podporu rastu v iných oblastiach. Okrem toho výskum spoločnosti McKinsey Global Institute ukázal, že maloobchodný sektor by mohol ťažiť z celosvetových prínosov umelej inteligencie (AI) v hodnote 400 až 800 miliárd dolárov – čo je viac ako ktorýkoľvek iný priemysel. “

Prijatie spotrebiteľov digitálnych médií zintenzívnilo konkurenciu v maloobchode, pretože dôvtipné značky začínajúce na trhu môžu v súčasnosti rýchlo získať online podporu, dokonca obísť tradičné maloobchodné kanály.

IPO firiem z oblasti luxusu

Platforma použitej módy – RealReal sa len nedávno začala obchodovať na burze Nasdaq.

RealReal identifikoval medzeru na trhu, vrámci ktorej zákazníci vo veľkom nakupovali a predávali použité odevy a doplnky od špičkových značiek, ako je Louis Vuitton.

Podľa odhadov spoločnosti RealReal sa predpokladá, že trh s luxusným tovarom vzrastie z odhadovaných 294 miliárd dolárov v roku 2018 na 362 až 412 miliárd dolárov v roku 2025.

Ceny akcií

Akcie spoločnosti LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton sa v piatok zatvorili v strate 0,94%, zatiaľ čo akcie spoločnosti Kering sa znížili o 0,2%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Yahoo

Facebook komentár