Vyzerá to, že u princa Harryho sú možné výhody, ktoré prichádzajú s dosiahnutím jeho 30. rokov.

Podľa Daily Mirror, princ Harry by mal dňa 15. septembra, kedy sa oslavuje jeho 30. narodeniny dostať 10 miliónov libier (17 miliónov amerických dolárov). Peniaze sú dedičstvom po svojej zosnulej matke princeznej Diany a táto suma je rovnaká, ako u jeho brata Williama, ktorú získal, keď sa dosiahol svoje 30. narodeniny.

Ale kráľovský status princa Harryho mu neudeľuje žiadnu láskavosť. On taktiež bude musieť platiť rovnako, ako akákoľvek iná osoba.

Súvisiace: Anglická kráľovná dosiahla rekordný zisk z jej majetku

Správa odhaduje, že z nich bude musieť zaplatiť daň vo výške približne 4 miliónov libier (6,8 milióna amerických dolárov), ale cez určité daňové stratégie, vrátane darovania určitej časti na dobročinné účely by mohol znížiť dlžnú čiastku.

Keď William získal svojich 10 miliónov z majetku jeho matky pred dvoma rokmi, 40 percent išlo na daň z dedičstva.

Ľudia blízky kráľovskej rodine poznamenali: “Neexistuje žiadny spôsob, ako by sa Harry mohol vyhnúť dani. Aj keď jeho pomocníci sa budú snažiť prísť na najviac daňovo účinný spôsob získania čo najviac peňazí.

Harry je teraz v Čile, po leteckej ceste do Brazílie vidieť, s cieľom vidieť utorkový zápas Anglicka na Svetovom poháre. V súčasnej dobe ako kapitán armády zarába 38 847 libier ročne.

Keď bola Diana zabitá v Paríži v dopravnej nehode v roku 1997 mu bolo len 12. rokov.

Vtedy mala majetok vo výške 12 966 022 libier, čo po dedičskej dani bolo znížené na 8 502 330 libier. Ale zasvätenci verili, že tieto peniaze z fondu sa zväčšili na súčasných viac ako 20 miliónov libier, vďaka šikovným investíciám zo strany kráľovských poradcov.

Súvisiace: Škandál kráľovskej rodiny Španielska – kapitán mal väčší plat, ako premiér

Harryho obrovský dar z nebies prichádza ako účty Buckinghamského paláca ukazujú, že Kráľovná by sa  v budúcom roku mala dostať 37,9 milliónov, v dôsledku rekordných ziskov z Crown Estate.

Takisto sa ukázalo, že náklady na život William a Kate v Kensington Palace stoja daňových poplatníkov 4,5 miliónov libier.

Poradcovia kráľovskej rodiny trvajú na tom, že monarchie stále ponúka hodnotu, vo výške 56 pencí na osobu za rok.

Zdroj: DailyMiror

Facebook komentár