Recesia_je_v_roku_2019_hlavnou_obavou_generalnych_riaditelov

Keďže sa približuje Svetové ekonomické fórum (WEF) v Davose, nový prieskum viac ako 800 generálnych riaditeľov odhalil, že globálni vedúci predstavitelia podnikov v roku 2019 vidia recesiu ako svoju prvú prioritu.

Podľa prieskumu zverejnenom na konci tohto týždňa od výskumnej skupiny The Conference Board: “Hrozby globálnemu obchodu a politickej nestability sa umiestnili na druhom a treťom mieste.”

Riziká recesie boli označené za najdôležitejší problém v Japonsku, Číne a Latinskej Ameriky, ale u vedúcich predstaviteľov amerických spoločností sa umiestnili na treťom mieste. V amerických hrozbách bola kybernetická bezpečnosť uvedená ako zdroj najväčších obáv, avšak nová konkurencia je na druhom mieste.

Súvisiace: Centrálnym bankám chýbajú zbrane na boj s ďalšou veľkou recesiou

Obchodné bariéry medzi USA a Čínou vyvolali obavy, že úplná obchodná vojna môže vykoľajiť ekonomické rasty po celom svete. Avšak medzi vedúcimi predstaviteľmi spoločností v Číne sa obchodné problémy nachádzali na druhom mieste, zatiaľ čo v Spojených štátoch sa nachádzali až na štvrtom mieste.

Recesia_je_v_roku_2019_hlavnou_obavou_generalnych_riaditelov_1

Obraz podnikateľských záujmov bol oveľa jasnejší medzi generálnymi riaditeľmi na celom svete, pričom všetky regióny zaradili získanie a udržanie talentov ako ich prvoradý záujem.

Autorka správy Rebecca Ray a výkonná viceprezident pre ľudské práva v The Conference Board, uviedla: “Keďže sa celosvetová konkurencia zvyšuje, klesá množstvo pracovných síl, nie je prekvapením, že vedúci predstavitelia uviedli talent pre rok 2019 ako hlavný problém, ktorému budú musieť čeliť.”

Medzi generálnymi riaditeľmi bol taktiež vidno silný konsenzus, že narušujúce nové technológie by mohli narušiť existujúce obchodné modely a trhy.

Čínski riaditelia poukázali aj na problémy okolo vnútorných záujmov tým, že odhalili obavy, ako zosúladiť kompenzáciu s obchodnou výkonnosťou, keďže tlak na mzdy sa v krajine navyšuje.

Popri tom, ako sa v prieskume snažili od generálnych riaditeľov zistiť výzvy roka 2019, prieskum tiež požiadal generálnych riaditeľov a ostatných vedúcich pracovníkov o to, čo si budú myslieť, ako budú vyzerať ich budúca organizácia a v čom budú ich vlastné pozitíva.

Súvisiace: Čo znepokojuje Wall Street viac ako recesia?

Americkí generálni predstavitelia spoločností vyjadrili najvyššiu úroveň dôvery vo svoje vzdelanie v rámci ktoréhokoľvek regiónu na celom svete, zatiaľ čo vedúci predstavitelia spoločností Číny boli najdôveryhodnejším voči svojim lídrom a talentom.

Recesia_je_v_roku_2019_hlavnou_obavou_generalnych_riaditelov_2

V priebehu budúceho týždňa podnikatelia a politickí lídri prídu do švajčiarskeho Davosu, aby sa zúčastnili každoročného Svetového ekonomického fóra.

Táto správa WEF, nazvaná Správa o globálnych rizikách roka 2019, naznačuje, že zvýšené riziko politických konfliktov medzi veľkými mocnosťami zabráni obchodom a vládam riešiť naliehavé problémy, ako sú zmena klímy alebo kybernetické útoky.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch

Facebook komentár