Porusenie_udajov_od_Uberu_bolo_relaiívne_male_v_porovnani_s_Yahoo_2017

Na začiatku tohto týždňa, generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Uber, Dara Khosrowshahi v tichosti oznámil, že Uber v roku 2016 utrpel veľké narušenie dát. Najhoršia časť? Spoločnosť údajne hackerovi zaplatila 100 000 dolárov za to, aby ho tzv. „utíšili“. Hackeri získali prístup k osobným informáciám o 57 miliónoch zákazníkov od vodičoch spoločnosti Uber, vrátane ich mena a ich vodičov, ktorí sú držiteľmi 600 000 licencií od firmy Uber. V blogu riešiacom porušenie dát, Khosrowshahi mimo forenzných expertov povedal, že si nemyslel, že by boli získané okolo ciest, čísiel kreditných kariet, bankových účtov a čísiel sociálneho poistenia.

Spoločnosť Statista poukázala na nešťastnú udalosť okolo spoločnosti Uber, ale pomerne nízky vplyv v porovnaní s ostatnými, ku ktorým došlo v posledných niekoľkých rokoch. K najviac znepokojujúcim aspektom sa zdá byť nedostatok transparentnosti od spoločnosti Uber. Khosrowshahi v čase útoku nebol generálnym riaditeľom (CEO), ale v jeho oznámení sa nepokúsil vyhovárať sa na rozhodnutia spoločnosti, že prečo v tej zverejňovať hackerský útok v tej dobe: “K žiadnemu hackerskému útoku nemalo prísť a nebudem to ospravedlňovať.”

Súvisiace: 5 najväčších hackerských útokov na kreditné karty

Prestíž tejto spoločnosti bola ťahaná v smere nadol už počas celého tohto roka, a pre mnohých, toto porušenie bolo čerešničkou na torte.

Porusenie_udajov_od_Uberu_bolo_relaiívne_male_v_porovnani_s_Yahoo_2017_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár