Investičná skupina podporená Warrenom Buffettom je jedným z uchádzačov o hlavnú divíziu podnikania spoločnosti Yahoo. S touto informáciou prišla osoba oboznámená s procesom predaja.

Skupinu vedie Dan Gilbert, ktorý je zakladateľom spoločnosti Quicken Loans a je vlastníkom basketbalového klubu Cleveland Cavaliers.

Yahoo počas minulého mesiaca začala prijímať ponuky a záujem má mnoho významných technologických a mediálnych spoločností, ako aj mnoho firiem z oblasti privátneho kapitálu.

Súvisiace: Investor Facebooku prinútil Marka Zuckerberga, aby ho nepredával firme Yahoo

Firma Verizon je všeobecne považovanou za najväčšieho kandidáta, keďže pravdepodobne bude pokračovať vo svojich rozsiahlych nákupoch. Verizon sa snaží rozšíriť svoju pôsobnosť do oblasti digitálneho obsahu a reklamy. Počas minulého roka vykonala nákup firmy AOL za viac ako 4 miliardy amerických dolárov.

Na svojom vrchole v roku 2000, trhová kapitalizácia spoločnosti Yahoo bola na úrovni 255 miliárd dolárov. Po niekoľkých nevydarených krokoch, problémov a šiestich riaditeľoch za posledných deväť rokov je hodnota celej spoločnosti v hodnote 35 miliárd dolárov.

Avšak Yahoo má aj podiel v čínskej spoločnosti Alibaba a Yahoo Japan, ktoré nie sú súčasťou aktuálneho predaja.

Hlavné podnikanie v závislosti od zdroja bolo ocenené približne na 5 miliárd dolárov, hoci ohlásené odhady smerovali až k úrovni okolo 8 miliárd dolárov.

Internetový obchod, vrátane vyhľadávania, emailov a správ stále priťahuje masívne publikum, ale ich zárobky sa zmenšujú. Výsledky za prvý štvrťrok vydané v apríli vykázali pokles príjmov a veľkú stratu.

Súvisiace: Viac ako 10 firiem chce kúpiť Yahoo. Aj za $ 8 miliárd

Generálna riaditeľka (CEO) Marissa Mayerová nazvala tento odpredaj “najvyššiu prioritu.”

Ak Mayerová po predaji stratí svoju prácu, podľa nedávneho regulačného podania dostane rozsiahly objem finančných prostriedkov: 55 miliónov dolárov.

Správy o začlenení Warren Buffetta do ponúk boli poprvýkrát zverejnené agentúrou Reuters.

Berkshire Hathaway, Yahoo a Dan Gilbert však okamžite nereagovali na žiadosti o komentár.

Zdroj: Bloomberg, WSJ

Facebook komentár